celcius-network,-microstrategy-ve-coinbase’i-gecti:-150-bin-bitcoin

Celcius Network, MicroStrategy ve Coinbase’i geçti: 150 bin Bitcoin

Son dönemde Terra blok zincirini destekleyen LUNA Vakfı’nın aldığı Bitcoin’ler ciddi şekilde konuşulurken, Bitcoin rezervleri konusunda bir açıklama da kripto para evreninin kalbinin attığı Bitcoin 2022 Konferansı’nda geldi. Küresel bir kripto para borç alma ve verme şirketi olan Celcius Network’ün büyümeden sorumlu yöneticisi Tushar Nadkarni, şirket olarak 150 binden fazla Bitcoin tuttuklarını açıkladı.

Nadkarni aynı zamanda Celcius topluluğuna da şu ana kadar yaklaşık 6100 BTC’lik ödül dağıttıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Topluluğumuzun sahip olduğu Bitcoin’lerle birlikte Celcius’a güvenmesi kadar değerli bir şey yok. Şirket olarak bizim amacımız insanların özgürlüklerini onların ellerinde tutmasını sağlamak ve bu özgürlükte Bitcoin en önemli anahtar unsur. Ekibimiz her gün, platformun daha basitleştirilmesi, daha güvenli hale gelmesi ve Bitcoin topluluunun tecrübeli ve yeni üyelerinin daha fazla bize güvenmesi için çalışıyor.

MicroStrategy’nin de önünde…

Dünya çapında 1.7 milyondan fazla müşterisi bulunan Celcius, elinde bulundurduğu Bitcoin’lerle şu anda MicroStrategy, Coinbase, Tesla, Galaxy Digital ve Square gibi şirketleri de geride bırakmış durumda… Şirketin websitesindeki bilgiye göre de, Celcius’un yönetimi altında şu anda 22.8 milyar dolardan fazla varlık bulunuyor.

2020 yılının Ağustos ayından bu yana düzenli olarak Bitcoin alan ve bu konuda taviz vermeyen bir şirket olan yazılım firması MicroStrategy’nin ise elinde şu anda 129 bin 218 Bitcoin bulunuyor. MicroStrategy’nin bir altşirketi olan MacroStrategy, 5 Nisan günü 190 milyonluk Bitcoin alımı yapmıştı.

The post Celcius Network, MicroStrategy ve Coinbase’i geçti: 150 bin Bitcoin appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.