cardano’da-artik-bu-nft-koleksiyonu-olacak!:-ada-fiyati-nasil-etkilendi?

Cardano’da Artık Bu NFT Koleksiyonu Olacak!: ADA Fiyatı Nasıl Etkilendi?

Ünlü rapçi Snopp Dogg’un NFT projesi Clay Nation, Cardano ağında olacak. Snopp Dogg, Champ Medici ile resmi işbirliği başlattığını böylece animasyonlu, dijital arsalı ve açılabilirli müzik NFT’lerinin bu ağda olacağını duyuruyor. Rapçi, bu işbirliği için Cardano (ADA)’nın kurucusu Charles Hoskinson ile 5 Nisan’da Twitter’da bir araya geldi. Bu görüşmede hem müzik NFT’leri hem de Cardano’nun ekosistemi ayrıntılı olarak tartışıldı.

Cardano’daki Projeler

İlgili NFT koleksiyonu, el yapımı killerden oluşan 10.000 Cardano NFT avatarını içermesi de planlanıyor. Bu süreçte Cardano da yeni bir dönüm noktasına ulaşmış oluyor. Cardano’nun başkanlarından Morgan Schofield, ağda şu anda yaklaşık 50.000  NFT tokenının basma politikası planlandığını ve dört milyondan fazla yerel tokenın piyasaya sürüldüğünü belirtiyor. Cardano’daki NFT projelerine ait yerel tokenların sayısındaki artış hem Cardano’nun büyümesiyle hem de NFT sektörünün yeniden canlanmasıyla bağlantılı olarak gözlemleniyor.

Öte yandan Cardano’nun ilk metaverse projesi olan Pavia, geçtiğimiz günlerde pavio io arazi NFT’lerin satışı ile muhteşem bir artış yaşıyor. Yetkililer, Pavia’da 22.000’den fazla dijital arsa sahibi ve cüzdan sahibi olduğunu bildiriyor. Resmi olarak Ocak ayında piyasaya sürülen Pavia, adını Cardano’nun kurucusunun doğduğu İtalya şehri Pavia’dan alıyor.

Cardano Ekosistemi ve ADA Fiyatı

Bu ve benzeri gelişmeler Cardano’nun proje sayısına ve zincirlerindeki aktiviteye bir artış olarak yansıyor. Şu anda yaklaşık 900 projeyi ağında bulunduran Cardano, NFT pazarlarının %3,6’sını ve NFT koleksiyonlarının G’sini kendi ağında bulunduruyor.

Ayrıca bu yazı yazılırken ADA, son 24 saatteki %6’nın üzerindeki düşüşüyle 0,967 dolardan işlem görüyor. Buna ek olarak ADA, haftalık  düşüş ve aylık # yükseliş gösteriyor. Piyasa değerine göre kripto para birimlerine bakıldığında ADA, sekizinci sırada kendini göstermeye devam ediyor.