cardano’da-(ada)-”fincan-kulp”-formasyonu-belirdi:-ada-ne-yöne-gidecek?

Cardano’da (ADA) ”Fincan-Kulp” Formasyonu Belirdi: ADA Ne Yöne Gidecek?

Okuma Süresi: 2 Dakika

Ekosistemdeki birçok güncelleme ve müjdeye rağmen, Cardano (ADA) bu yıl beklenen performansı sergileyemedi. ADA, an itibariyle % 5 düşüşle 0.53 dolardan işlem görüyor.

Cardano, Değerini İkiye Katlayabilir

Cardano,16 Mayıs’ta 0,613 dolardaki kritik direnç seviyesinin üzerine çıkamadı ve ivme kaybetmeye devam etti. 9 Kasım 2021’de kaydedilen 2.38 dolarlık zirvesinden aşamalı olarak değer kaybeden ADA, Mart sonunda toparlanmayı başarmıştı. Analistlere göre, günlük grafikte Cardano “Fincan ve Kulp” modeli oluşturuyor. Popüler kripto para analistlerinden Micheal van de Poppe’ye göre, ”teknik analizlerde fincan kulp formasyonu; fiyatta hızlı bir düşüş yaşandıktan sonra başlangıç noktasına geri dönüldüğü ve ardından da öncekine nazaran daha sığ bir düşüş göstererek yeniden başlangıç fiyatına ulaşılması durumunda ortaya çıkar. Bu formasyon, piyasada yükseliş hissiyatının ağır bastığı ve bir kez daha fiyat artışının yaşanacağı şeklinde yorumlanır.”

Bu modelin geçerli olabilmesi için Cardano boğalarının günlük MA 50 yakınındaki 0,85 dolardaki direnci geçmeleri gerekebilir. Bunun üzerinde, günlük MA 200’de 1,19 dolarda başka bir engel bulunuyor. ADA, bu seviyenin üzerine çıkarsa, fiyatın 0 oranında artacağı bir ralliye başlayabilir. Cardano kısa süre önce 0,39 dolar seviyesinde destek oluşturdu. Önümüzdeki günlerde bu seviyenin dayanıklılığı teyit edilirse, ADA yakında yeni bir zirveye ulaşılabilir.

Charles Hoskinson’dan ”Minnettarlık” Mesajı

Cardano’nun ana şirketi IOHK, yeni listelemeler, testnet lansmanları ve ortaklıkları kapsayan Cardano ekosistemindeki önemli güncellemeler hakkında bilgi paylaştı. Yatırımcılara yönelik raporda, çeşitli çözümler geliştirmeye odaklanan bazı projeler hakkında bilgilere yer evrildi. AdaFinance test ağı geçen hafta yayına girdi. Indigo protokolü ayrıca özel test ağını da başlattı.

Haftanın başlarında, Cardano bayrağı Everest Dağı’nın zirvesine ulaştı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, topluluğunun projeye olan bağlılığını övdü ve “Hedefe ilerliyoruz! Üç milyon üyemiz var ve giderek daha da büyüyoruz” açıklamasını yaptı.