cardano’da-(ada)-dusus-derinlesecek-mi?-iste-guncel-veriler!

Cardano’da (ADA) Düşüş Derinleşecek mi? İşte Güncel Veriler!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası zor bir test döneminden geçerken, Cardano (ADA) da durgun fiyat hareketine devam ediyor. ADA, an itibariyle 0.53 dolardan işlem görüyor.

Cardano, Bu Seviyelere Düşebilir!

Cardano fiyatı, Eylül 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,11 dolardan bu yana düşüş yaşıyor. Bu süreçte, ADA sadece yüzde 60’lık bir yükselişle 1,24 dolara yükseldiği Mart ayında umut vaat etti. Ancak, bu uzun sürmedi ve Cardano tekrar değer kaybetmeye başladı. Finansal piyasalardaki belirsilik, ADA fiyatını da olumsuz etkilemeye neden oluyor. Terra (LUNA) krizi, özellikle yatırımcı hissiyatı üzerinde etkili oldu. Sert regülasyon ve ayı piyasası söylentileri de Cardano için kayıpların artmasına neden oldu.  Cardano , geçen hafta en düşük seviyesi olan 0,415 dolara geriledi ancak tekrar toparlanmayı başardı. Uzmanlara göre, mevcut ortam ve makro faktörler, ADA’nın ivme kaybetmeye devam edeceğine işaret ediyor. FXStreet analistlerine göre, ADA bu seviyelerden % 20’lik bir düşüşle 0,41 dolara düşme riskiyle karşı karşıya.

Cardano fiyatı, hem zinci üstü veriler hem piyasadaki korku hissiyatı nedeniyle kritik risk altında. Art arda yedi hafta boyunca düşüş yaşayan ADA için toparlanma belirtileri yok gibi görünüyor. Temel destek seviyelerini koruyamayan altcoin, ayı piyasası boyunca daha büyük kayıplar verebilir. Göreceli Güç Endeksi aşırı satış bölgesine işaret ederken, satış baskısının devam etmesi muhtemel. Devam eden Rusya-Ukrayna savaşı ve küresel ekonomi üzerindeki etkileri, Fed’in faiz artırımı ve Terra krizi ADA fiyatının kısa vadede toparlanmasının neredeyse imkansız olduğunu gösteriyor.

Cardano’da Balina Sayısı, Düşüş Kaydetti

100 bin ila 1 milyon ADA  tutan cüzdan sayısındaki son düşüş, Cardano fiyatındaki kötü görünümü ortaya koyuyor. Bu yatırımcı kategorisi, tokenlerini satıyor ve sayıları 11 Mart’tan bu yana 22.807’den 21.100’e düştü. Bu, yüzde 7,9’luk düşüş. Bu durum, yatırımcıların tokenlerini sattığını ve henüz ADA fiyatı konusunda iyimser bir tutum sergilemediğini gösteriyor.
 .
Popüler YouTube kanalı Coin Bureau’nun ev sahibi, Cardano (ADA)’nun gelecekteki fiyat hareketine dair önemli açıklamalar yaptı. Cardano’nun fiyatının ne kadar yükselebileceği konusunda tahmin yürüten analist, bunun ekossitemin gelecekteki gelişmelerine bağlı olacağını iddia etti.  Analist, “ADA’nın uzun vadede ne kadar yükseğe çıkabileceği nihayetinde Cardano’nun yaklaşmakta olan kilometre taşlarına bağlı.” ifadelerini kullandı.
Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.