cardano-teknik-analizi:-ada-fiyatinda-beklenen-kirilma-gerceklesecek-mi?

Cardano Teknik Analizi: ADA Fiyatında Beklenen Kırılma Gerçekleşecek Mi?

Cardano (ADA), kripto para piyasasının düşüş trendine girmesinin ardından 1.20 dolar seviyesine geldi. ADA, Bitcoin’e karşı hala simetrik bir teknik formasyon içerisinde işlem görüyor. ADA fiyatı, 3 günlük grafikte bir boğa koşusu senaryosu çizdi.

ADA Fiyatı Kritik Noktada

Cardano fiyatı, olası yukarı yönlü kırılmayla tüm zamanların en yüksek seviyesini test etme potansiyeline yakın bir direnç seviyesinde işlem görüyor. Zincir içi ölçümler, ADA boğalarının 1.25 dolar olan kritik direnç seviyesini aşmasının ardından ileride nispeten daha zayıf dirençlerle karşılaşacağı öngörülüyor. 27 Şubat tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.48 doları gören ADA, 3 günlük grafikte potansiyel bir boğa bayrağı oluşturdu. Cardano fiyatının büyük bir yukarı yönlü kırılmasının önündeki engel 1.25 dolarlık direnç seviyesi olarak göze çarpıyor. ADA fiyatının, rekor seviyelere tırmanabilmesi için bu kritik engeli aşmalı.

Teknik grafik verilerinde ADA 1.25 direnç çizgisinde potansiyel bir boğa trendi işaret oluşturdu. Bu kritik bariyerin aşılmasıyla, ADA yukarı yönlü kırılmayla w’lik bir boğa koşusuna girebilir. Bu kırılma, ADA fiyatını 2.20 dolara kadar tırmandırabilir. 1 saatlik grafik verileri göre RSI 52 ile nötr seviyede işlem görüyor.

Cardano’nun Kritik Seviyeyi Kırma Olasılığı Nedir?

IOMAP grafiği, en önemli direnç alanının 120.000 adresin 2.65 milyar dolarlık işlem yaptığı 1.20 dolar ila 1.23 dolar arasında olduğunu işaret etti. Bununla birlikte bu noktanın üzerindeki direnç seviyeleri zayıf olarak nitelendirildi. Cardano fiyatı geçtiğimiz günlerde 1.33 dolara kadar tırmandı ancak piyasa trendine katılarak düşüşe geçti. ADA, 1.25 dolar seviyesinde reddedilmesinin ardından, haberimizin hazırlandığı sırada 1.19 dolar seviyelerinden işlem görüyor. ADA fiyatı olası bir geri çekilmede 1.15 dolarlık destek seviyesini savunamazsa 1 dolara varan düşüşler görebilir. ADA’nın 24 saatlik işlem hacmi P’ye yakın düşüş kaydetti.