cardano-(ada),-olmasi-gereken-fiyatin-cok-mu-uzerinde?-unlu-analist-yanitladi

Cardano (ADA), Olması Gereken Fiyatın Çok mu Üzerinde? Ünlü Analist Yanıtladı

Gün içerisinde tüm zamanların rekorunu kırarak güven tazeleyen Ethereum‘un (ETH) rakiplerinden Cardano (ADA), bir süredir yerinde sayıyor.

Cardano Fiyatı Mevcut Değeri Haketmiyor Olabilir

ETH fiyatının rekor kırmasına ve Cardano’nun yerinde saymasına rağmen, ADA fiyatının kısa sürede elde ettiği yükselişe bakıldığında aslında bunun düşüş yaşamadan yerinde durması bile önemli bir gelişme olarak yorumlanmakta. Ünlü kripto para analisti Lark Davis ise tam olarak bu konuda gelen eleştirilere yanıt vererek ADA fiyatının olması gereken değeri açıkladı.

ADA bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,21 dolarlık birim fiyata sahip. 41 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan ADA daha önce en büyük üçüncü kripto para birimi sıralamasına yükselse de an itibarıyla beşinci sıradan işlem görmekte. Özellikle Ethereum cephesi ise ADA’nın beşinci sırayı bile haketmediğini vurgulamakta.

ADA, Staking Hizmetinden İbaret

Kripto para analisti Lark Davis ise Cardano fiyatı hakkında yapılan bu eleştirilere yanıt verdi. ADA’nın sadece staking hizmeti için kullanıldığını ve kimsenin bunu DeFi sektörü için kullanmadığı da eleştiriler arasında yer alıyor. Davis, ADA fiyatının şu an için gerçekten de FOMO sayesinde olması gerekenin çok üzerinde olduğunu kabul etti.

Ünlü analistin bizzat ADA yatırımı yapmasına rağmen fiyat konusunda böyle bir itirafta bulunması ise şaşkınlık yaratmış olabilir. Tokenin kullanım alanına kıyasla ulaştığı fiyatın olması gerekenin çok üzerinde olduğunu ifade eden Davis, yine de fiyatın ilerleyen tarihlerde istenilen seviyeye ulaşacağını belirtti.

Cardano Ağı Geliştiriliyor

Davis, Cardano ağı için planlanan geliştirmelerin hayata geçirilmesi ile beraber bu eleştirilerin de son bulacağını ifade etti. Analiste göre şu an fiyatın olması gerekenin üzerinde olması ise gelecekteki güncellemelere bel bağlayan yatırımcıların alımları ile gerçekleşti. Bunun aslında gelecekten borç almak olduğunu belirten Davis, şu an Cardano ağında ciddi geliştirmelerin yaşandığını ifade etti.

Cardano’ya ek olarak Ethereum ağına rakip olarak gösterilen Polkadot’un ise teknik açıdan çok daha önde olduğu biliniyor. Özellikle geliştiricilerin kullanmakta olduğu en popüler kodlama dillerinden birisinin mucidi olan Gavin Wood’un projesi Polkadot, bu açıdan belki de bütün kripto para projelerini geride bırakmakta.

Leave a Comment

Your email address will not be published.