cardano-(ada),-dogecoin-(doge),-aave-(aave)-teknik-analizi

Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Aave (AAVE) Teknik Analizi

Cardano (ADA) yükseliş trendini koruyabilmesi adına 1.23 dolar direnci test ediyor. ADA’nın bu seviyeyi güçlü bir şekilde aşması popüler kripto parayı tekrar 1.40 dolar seviyelerine getirebilir. Son günlerin en çok konuşulan kripto parası Dogecoin yükseliş hareketini korurken teknik formasyonlar bu trendi doğruladı. Aave, fiyatı gün içerisinde 290 dolara kadar sarkarken güçlü bir toparlanma ile haberimizin hazırlandığı sırada 376 dolar seviyelerine ulaştı.

Cardano (ADA)

Popüler kripto para Cardano 1.23 dolarlık kritik direnç seviyesinde işlem görüyor. ADA boğaları piyasa hakimiyetini ele geçirmek için bu seviyede büyük bir mücadele ortaya koyuyor. ADA gün içerisinde 1.13 dolarlık desteğe sarksa da piyasa momentumu ile birlikte toparlanma evresine girdi. Müthiş Osilatör göstergesi düşüş trendini doğrularken RSI aşırım satış bölgesindeki seyrini tersine çevirmiş gözüküyor. ADA’nın yükseliş ivmesini sürdürmesi için 1.23 dolarlık kritik direnç seviyesini güçlü bir ivmeyle aşması gerekebilir.

Dogecoin (DOGE)

Son günlerin en çok konuşulan kripto para birimi Dogecoin, piyasa trendine kafa tutuyor. DOGE’nin kayıpları piyasaya kıyasla minimum düzeyde kaldı. DOGE, haberimizin hazırlandığı sırada top 10 listesindeki yeşil bölgede seyreden tek altcoin olarak göze çarpıyor. 4 saatlik grafik verilerine göre DOGE simetrik bir üçgen modeli oluşturdu. Olası bir yukar ıyönlü kırılmada DOGE fiyatını bekleyen ilk engel 0.39 dolar olarak kaydedildi. Bu seviyenin aşılması DOGE fiyatını 0.5 doların üzerine çıkartabilir. Öte yandan olası bir düşüş trendinde DOGE 0.143 dolara varan düşüşler görebilir. RSI 60’ın üzerinde ve hala aşırı alım bölgesinde seyrediyor. Ancak Müthiş Osilatör göstergesi ayıların kontrolüne geçmiş gibi gözüküyor.

Aave (AAVE)

Aave, gün içerisinde 290 doları görerek yatırımcılarını korkuttu. Ancak korkulan olmazken Aave 343 dolarlık seviyede güçlü bir ivme yakaladı ve fiyat 372 dolara kadar yükseldi. Aave fiyatı an itibarıyla 372 dolarlık kritik direnci test ediyor. Bu seviyenin aşılması popüler kripto parayı 421 dolar hedefli bir fiyat hareketine götürebilir. RSI trendi tersine çevirirken yönünü yukarı kırdı. Öte yandan olası bir düşüş trendinde Aave adına kilit rol oynayan 301 dolar seviyesi göze çarpıyor.