cardano-(ada)-ceo’sundan-sir-gibi-aciklama:-yeni-bir-ortaklik-mi-geliyor?

Cardano (ADA) CEO’sundan Sır Gibi Açıklama: Yeni Bir Ortaklık mı Geliyor?

Kripto para piyasası yine tipik bir hafta sonu düşüşü yaşadı. Bitcoin’in 57.000 dolara kadar gerilemesi altcoinlerin bir kısmını yerlerinde saymaya zorlarken bir kripto paranın ise neredeyse 1 aydır hiçbir hareket sergilemediği görülüyor.

Cardano Sıra Kaybetmeye Devam Ediyor

Birkaç ay önce yükseliş rekorları kıran Cardano (ADA), neredeyse 1 aydır ise 1,30 dolar ila 1,10 dolar bandında gidip geldi. ADA fiyatının yaşadığı bu hareketsizlik ise yatırımcılarında tepkilere ve eleştirilere neden olmaya başladı.

Çok büyük bir güncelleme sürecinden geçerek üst üste 2 hard fork gerçekleştiren Cardano ağının kripto parası ADA, 3. sıraya kadar yükselse de an itibarıyla 6. sırayı da kaybetmek üzere. ADA’nın toplam piyasa değeri 38 milyar dolar seviyesinde ve yatırımcılar bunu harekete geçirebilecek gelişmeye yakında kavuşacak olabilir.

Charles Hoskinson’dan Sır Gibi Paylaşım

Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOHK’in CEO’su Charles Hoskinson, Twitter’dan ilgi çeken bir paylaşımda bulundu. Hoskinson’ın Afrika’ya olan ilgisi yıllardan beri biliniyor ve ünlü isim şimdi ciddi bir ortaklığın arifesinde olabilir. Hoskinson paylaştığı gönderide birbirinden oldukça uzak iki objeyi bir araya getirdi ve bu şifreyi çözmesi için ADA topluluğuna sinyal verdi.

Charles Hoskinson “bir sebepten dolayı bu iki resmi paylaşma isteği duyuyorum” ifadesinden sonra Turaco kuşu ile ABD Kongresi’nin efsanevi ismi John Hancock’ı paylaştı. Hancock, Amerikan Bağımsızlık Bildirisi’nin altında imzası olan kişilerden birisi. Kendisinin imzasının bildiri altındaki en büyük imza olması da bu tweet ile ilgili olabilir.

Etiyopya İle Ortaklık Müjdesi

Turaco kuşu, Etiyopya’ya özgü bir tür olarak biliniyor. Buna ek olarak bir bildiriyi akıllara getiren John Hancock’ın paylaşılması, yakında Etiyopya hükümeti ile ilgili bir duyuru ve ortaklık müjdesi verilebileceğine işaret etmekte.

Hoskinson’ın bu tweeti paylaşmasının öncesinde ortaklığın çoktan imzalanmış olabileceği tahmin ediliyor. Cardano topluluğu ise şimdi resmi duyuruyu beklemeye başladı. Hoskinson ise bundan günler önce yaptığı açıklamada büyük bir ortaklık için nisan ayı ortalarına işaret etmişti.

ADA fiyatı son 24 saat içerisinde 2 milyar dolarlık ticari hacim ile neredeyse top 10’un en az hacimli kripto paralarından birisi oldu. Bu ortaklık ise durumu değiştirebilir ve ADA’ya yükseliş getirebilir.