bu-metaverse-altcoin-yukselise-gecebilir!

Bu Metaverse Altcoin Yükselişe Geçebilir!

Belki de 2022 ilk çeyreğinin en kritik haftasındayız. Haftalardır kripto para piyasaları yaklaşan faiz artırımını fiyatlıyor. Atılacak ilk adım sonrasında yeni bir trendin başlaması ve piyasaların artık rahatlaması umuluyor. Tek sorun bu hafta gelecek faiz artışıyla birlikte piyasalarda ani bir düşüş yaşayıp yaşamayacağımız. Tüm bu yoğun gündemde aradan sıyrılmaya çalışan bir metaverse altcoini yükselişe hazırlanıyor olabilir.

SAND Yükselir Mi?

Sandbox‘ın fiyatı, son 24 saatte %1,75’lik artış kaydetti ve 21 Şubat’ta yukarı yönlü bir dönüş paterni kurduktan sonra yükseliş sinyalleri gönderiyor. Aslında, zincir içi metrikler, yükseliş trendinin grafiklerde devam edebileceği sinyalleri veriyor.

Zincir içi metrikler, Sandbox için çok daha incelikli bir görünümün altını çizdi. Aynı şekilde, SAND için yükseliş görünümü bir ‘eğer’ sorusu değil, ‘ne zaman’ sorusudur. Borsalardaki arz, resmin tamamı olmasa da bir parçası olan potansiyel satış tarafı baskısını belirlemeye yardımcı olduğu için önemli bir ölçüdür. Sandbox‘ın durumunda, merkezi varlıklarda tutulan SAND tokenlerinin sayısı artarsa, yatırımcıların belirsizliğini gösterir. Bir ani çöküş sırasında, bu sahiplerin panik halinde elindekileri satması, daha fazla baskı eklemesi ve düşüşü hızlandırması muhtemeldir.

8 Şubat’ta borsalardaki SAND  sayısı 441 milyondan 542 milyona yükseldi ve bu da yaklaşık 100 milyon token girişini gösteriyor. O zamandan beri, SAND fiyatı 4,8 dolardan 2,7 dolara düştü, bu da C’lük bir çöküşü ifade ediyor ve bu metriğin önemini daha da artırıyor. Ancak, borsalarda tutulan tokenlerdeki bu artış daha sonra yükseliş öncesi günlere geri döndü. Bu, çok fazla satış tarafı baskısı olmadığının bir işaretidir. Bu gelişme, boğaların harekete geçmeye hazırlandığını gösterebilir.

The Sandbox (SAND)

Sandbox’ın sosyal hacminin son zamanlarda 11,642’ye yükselmesi yükseliş tezini destekliyor. Value to Realized Value (MVRV) modeli, 20 Şubat’tan bu yana civarında gezindiği için yükseliş ihtimaline kapı aralıyor. Bu gösterge, geçen yıl boyunca SAND token satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını değerlendirmek için kullanılır.

’un altındaki negatif bir değer, kısa vadeli sahiplerin zararda olduğunu ve tipik olarak uzun vadeli sahiplerin birikme eğiliminde olduğunu gösterir. Bu nedenle ’un altındaki bir değere genellikle “fırsat alanı” denir. Dolayısıyla yatırımcılar, uzun vadeli alıcıların bir yükseliş trendi başlatarak, ucuz olarak SAND’a dalmasını ve SAND biriktirmesini bekleyebilir.

Üç zincir üstü metriği birlikte ele aldığımızda kısa ve orta vadede yükseliş ihtimali kuvvetleniyor. Ancak bu piyasalarda hava son derece değişkendir, mutlaka kendi araştırma ve değerlendirmenizi yapmalı, aldığınız riskin farkında olmalısınız.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.