bu-ipuclari-kripto-paralardan-daha-cok-kar-etmenizi-saglayabilir!

Bu İpuçları Kripto Paralardan Daha Çok Kar Etmenizi Sağlayabilir!

Kripto para birimi yatırımı yaparken izleyeceğini stratejiler ve seçeceğiniz varlıklar oldukça önemli. ancak popüler YouTube kanallarından olan CryptoBusy, yatırım yaparken dikkat edeceğini birkaç önemli ipucu ile kazançlarınızı katlayabileceğinizi ifade ediyor. Hadi bu noktalara bir bakalım.

Korku ve Açgözlülük Endeksi ve Teknik Analiz

Yapılan açıklamalara göre ilk önemli nokta piyasadaki insanların duygularının farkında olmak. Bu yüzden korku ve açgözlülük endeksi piyasanın ne durumda olduğunu anlamanın en iyi yollarından biri. Analistlere göre eğer piyasada korku hakimse iyi bir yatırımcı açgözlü davranır, eğer piyasada açgözlülük hakimse iyi bir yatırımcı korku hissiyatında olmalı.

Buna ek olarak teknik olarak Bitcoin grafiklerini takip etmenin de oldukça önemli olduğu düşünülüyor. Örneğin, 2021 yılı başlarken Bitcoin yaklaşık olarak 30.000 dolar seviyesindeydi, daha sonra 69.000 dolar ile rekor kırdı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 47.000 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu noktada her ne kadar bir teknik analist olmasanız da teknik analiz yapan kişileri takip edebilir ya da sorumluluğu tamamen kendiniz almak için teknik analiz eğitimleri alabilirsiniz.

Yatırım Tercihleri ve 2022 Beklentileri

Yapılan açıklamalara göre şu anda yatırımcılar Ethereum’un yanı sıra Solana (SOL), Cardano (ADA), Ripple (XRP), Polygon (MATIC), VeChain (VET), Helium (HNT), Harmony (ONE) gibi bazı sağlam temelli projelere yöneliyor.

Bu noktada oyun endüstrisine yönelik seçimlerin de önemli olduğu ifade ediliyor ve 2022 yılında bu alanda da ciddi kazançlar olabileceği düşünülüyor.

Buna ek olarak CryptoBusy’nin 2022 için tahminleri, El Salvador gibi daha fazla ülkenin Bitcoin‘i yasal varlık olarak kabul edeceği yönünde. Ancak aynı zamanda, insanlar diğer ülkelerle Bitcoin düzenlemelerini artırma ve kripto para yatırımı yapma konusunda bir savaşa girecekler.

Analiste göre Bitcoin 100.000 dolara kadar ulaşacak ve Ethereum da 10.000 dolarlık seviyeleri görecek.