bu-iki-degerli-olay-bitcoin’in-yatirimci-tabanini-etkiliyor-–-mahsup.net

Bu İki Değerli Olay Bitcoin’in Yatırımcı Tabanını Etkiliyor – Mahsup.net

2021, Bitcoin için ve dolayısıyla daha büyük kripto para piyasası için çok önemli bir yıl. Bitcoin, benimsenme açısından uzun bir yol kat ederken, 2020-21 boğa koşusu, Bitcoin’in yatırımcı tabanını etkileyen çok önemli iki olay gördü.

Bitcoin İçin Önemli Olaylar

İlki, geleneksel ve kurumsal çevrelerden gelen ilginin artmasıyla kurumsal yatırımlarda artış oldu. Aynı şeyi takiben, Bitcoin’in fiyatı da bu gelişmeye hızlı yanıt verdi. Yıl ayrıca, geleneksel piyasayı ve BTC’nin S&P 500 ile olan ilişkisini içeren bir başka ilginç gelişmeye de tanık oldu. Ayrıca altının son birkaç ay içinde kendi evrimini geçirmiş gibi göründüğü görülüyor.

2021’in ilk çeyreğinin sona ermesiyle birlikte, Bitcoin’in fiyatı ve bir değer varlık deposu olarak performansı son derece olumlu. Son gelişmeler Bitcoin 60 bin dolar gibi yüksek bir değerde olsa bile, kurumsal ve perakende yatırımcılarda bir artışa neden olmaya devam etmektedir.

Aslında, piyasa verilerine göre, bu, fiyat değerlemesi açısından son 8 yılın en iyi birinci çeyreği. Arcane Research tarafından sağlanan verilere göre, bu çeyrek koinin 0 kazanç kaydetmesine izin verdi. Aynı zaman dilimi içinde, iki gelişme BTC’nin fiyatını artırdı: Birincisi Tesla’nın BTC’ye yaptığı yatırımdı ve ikincisi, BNY Mellon’un BTC ve diğer kripto varlıklar için entegre hizmetleri duyurmasıydı.

İlginç bir şekilde, aynı zaman dilimi içinde Bitcoin, Vadeli İşlemler Açık Pozisyon seviyelerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını gördü. Bu. CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, varlığın uzun vadeli büyümesini sağlayan iki ucu keskin bir kılıç oldu. Rapor,

“Piyasaya akan yeni parayla BTC vadeli işlemlerinin açık pozisyon seviyeleri, her iki büyük satıştan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kısa vadede sancılı olsa da, bu satışlar bazı aşırı kaldıraçlı pozisyonların kapanmasına yardımcı olarak daha fazla büyüme için yolu açtı.”

Buna ek olarak, kripto para birimi son üç ayda pozitif bir fiyat eğilimini sürdürmeyi başardı. Aslında, Bitcoin’in geleneksel finans piyasasındaki yakın rakipleri, lider kripto para birimiyle ilişkilerini değiştirmiş gibi görünüyordu.

Benzeri görülmemiş makroekonomik koşullar nedeniyle 2020 norm olmasa da, Bitcoin S&P gibi varlık sınıflarıyla yüksek bir korelasyon sürdürdü. Bununla birlikte, 2021 trendin kendi kendine tersine döndüğünü gördü ve S&P ile düşük korelasyon sayesinde BTC artık çok daha fazla bağımsızlığa sahip.

İlişkideki bu değişiklik, BTC-Altın korelasyonuna bakıldığında da belirgindi. Bir değer deposu ve uzun vadeli bir varlık olarak, BTC’nin en yakın rakipleri altın gibi değerli metaller olmaya devam ediyor ve CoinMetrics’in verileri, BTC’nin altınla korelasyonundaki değişikliğin, Martta biraz toparlanmasına rağmen, daha da sert bir düşüş yaşadığını gösteriyor gibi görünüyordu.

Bu, BTC’nin altının piyasa payını yemesine ve “Bitcoin dijital altındır” anlatısının ivme kazanmasına yol açtı.

Önümüzdeki aylarda ve 2021’in kalan dörtte üçünde, geleneksel varlıklar söz konusu olduğunda Bitcoin’in korelasyonunun daha da düştüğünü görebiliriz. BTC piyasasının diğer varlıklara kıyasla sahip olduğu özerklik nedeniyle, bunun kurumsal yatırımcı güvenini artırması muhtemeldir. Ayrıca, fiyat tahmin modellerinin öngörülen değerleri, kripto para yaklaşık 61.700 $’lık ATH’sini geçmek için yeterli ivme buldukça kısa sürede gerçekleşebilir.

Bu İki Değerli Olay Bitcoin’in Yatırımcı Tabanını Etkiliyor – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.