bu-hafta-takip-edilmesi-gereken-5-kripto-para-–-mahsup.net

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para – Mahsup.net

Boğalar Bitcoin fiyatını dengelemeye çalışıyorlar ve başarılı olurlarsa VET, SOL, EOS ve FTT hızla yerel zirvelerine geri dönebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 18 Nisan’da 50.900 $’a keskin bir düşüşe tanık oldu. Bazı analistler bu gerilemeyi, hash gücündeki düşüşe ve Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerinin kripto ile ilgili kara para aklama iddiasıyla isimsiz “finans kurumlarına” karşı olası eylem söylentilerine atfediyor.

Tek bir nedeni belirlemek zor olsa da, Coinbase yöneticileri tarafından yaklaşık 5 milyar dolar değerinde COIN hissesinin satışı da bu düşüşte önemli bir rol oynayabilir. İçeriden bilgi satışı, özellikle yüksek profilli bir listeden sadece birkaç gün sonra düşüş işareti olarak kabul edilir.

Bu en son geri çekilmenin ardından yatırımcılar, düşüşleri satın alıp almamaları veya daha fazla düşüş beklentisiyle pozisyonlarını kapatmaları konusunda kararsız olacaklar. Yatırımcılar, toparlanmadaki gücü yakından takip etmelidir, çünkü bu, bir sonraki olası hareket hakkında fikir verecektir.

Önümüzdeki birkaç gün içinde iyileşmeye liderlik etmeye çalışabilecek ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USDT

Bitcoin’in 17 Nisan’da 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (59.053 $) geri alamaması, düşüşlerde satın alma eksikliğini gösterdi. Fiyatın 50 günlük basit hareketli ortalamanın (56.264 $) altına düşmesinin ardından satış bugün hız kazandı.

Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, alıcıların düşüşü 50.460 $’dan durdurmaya çalıştıklarını gösteriyor. Geri çekiliş devam ederse, boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar, ancak muhtemelen 61.825.84 $ ile 64.849.27 $ arasında sert bir dirençle karşılaşacaklar. Bu direnç bölgesinin kırılması, mevcut düşüşün sadece zayıf elleri sallamak için bir geri çekilme olduğunu gösterecektir.

Öte yandan, önümüzdeki birkaç gün içinde toparlanmanın sürdürülememesi veya toparlanmaya dayanamaması, talebin daha yüksek seviyelerde azaldığını gösterecektir. Bu, daha sonra egemenliklerini ortaya koymaya ve 50.460 dolarlık desteği kırmaya çalışan ayıları canlandıracak gibi görünüyor.

Bunu yapmayı başarırlarsa, kısa vadeli spekülatörler ve traderlar da pozisyonlarını terk edebileceğinden satış yoğunlaşabilir. Bu, fiyatı 43,006,77 dolara çekebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir çünkü altındaki bir kırılma, BTC / USDT kurunun kısa vadede zirveye çıktığını gösterecektir.

4 saatlik grafik, boğaların düşüşü agresif bir şekilde 50.460 $’a satın aldığını, ancak iyileşmenin 56.500 $’ da dirençle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bu, yüksek seviyelerde sıkışan traderların rallilerde pozisyonlarını kapattığını gösteriyor.

Ancak olumlu işaret, boğaların mücadeleden vazgeçmemiş olmasıdır. Şimdi 53.000 dolarlık desteği savunmaya çalışıyorlar. Bu, birkaç gün için 53.000 ila 56.500 $ arasında sıkı bir konsolidasyona neden olabilir.

Fiyat 56.500 $’ın üzerine çıkarsa, parite yine bir direnç görevi görecek olan 20-EMA’ya yükselebilir. Fiyat bu seviyeden düşerse, parite 53.000 $ ve ardından 50.460 $’ı yeniden test edebilir.

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesinin yakınındaki göreli güç endeksi (RSI), ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

VET / USDT

VeChain’in (VET) 16 Nisan’daki keskin rallisi RSI’yı 87’nin üzerine çıkardı ve bu da rallinin kısa vadede aşırı ısındığını gösteriyordu. Altcoin 17 Nisan’daki yükselişini uzatmaya çalıştı ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, traderların daha yüksek seviyelerde kar alımı yaptığını gösterdi.

Satış bugün de devam etti ve VET / USDT kuru 0.16 $’lık a.8 Fibonacci düzelme seviyesinin hemen üzerine 0.169 $’a düştü. Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, düşük seviyelerde güçlü bir alım olduğunu gösteriyor.

Boğalar toparlanmayı sürdürebilirse, parite bir kez daha 0,279 dolarlık genel dirence yükselmeye çalışacak. Bu direncin kırılması yükseliş trendini sürdürebilir. Yukarı yönde bir sonraki hedef 0,362 dolar seviyesi.

Öte yandan, fiyat 0.279 $’dan düşerse, parite birkaç gün bir aralıkta kalabilir. Bu olumlu görüş, ayılar rallilerde satarsa ​​ve fiyatı 0,16 dolar desteğinin altına düşürürse geçersiz hale gelecektir.

4 saatlik grafik, boğaların 50-SMA’ya düşüşü satın aldığını, ancak toparlanmanın 0.227 $’da bir duvara çarptığını gösteriyor. Ayılar düzeltmeye devam etmeye çalıştı, ancak boğalar yine 20-EMA’nın altındaki düşüşü satın aldı. Bu durum, ayıların rallilerde satış yaptığını ve boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

Boğalar şu anda fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutmaya çalışıyor, ancak ayılardan sert bir dirençle karşı karşıya. Ayıları alt edebilirlerse ve fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutabilirlerse, parite 0,253 dolara ve ardından 0,279 dolara yükselebilir.

Tersine, ayılar fiyatı tekrar 20-EMA’nın altına çekerse, parite 50-SMA’ya düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirecektir.

SOL / USDT

Solana (SOL), 12 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 29.92 $’a ulaştığından beri düzeltici bir aşamadaydı. Fiyat bugün 20 günlük EMA’nın (24.49 $) altına düşmesine rağmen, ayılar avantajdan yararlanamadı. Altcoin, 20 günlük EMA’nın üzerine hızla geri döndü ve bu da daha düşük seviyelerde güçlü bir talep olduğunu gösteriyor.

Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Fiyatı 29.92 $’ın üzerine çıkarabilirlerse, SOL / USDT kuru yükseliş trendini devam ettirebilir ve 38.72 $’a yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, traderların rallilerde pozisyonlarını kapattığını gösterecektir. Parite daha sonra 21 $’a ve daha sonra 50 günlük SMA’ya (18.60 $) gerileyebilir.

4 saatlik grafik, 24.70 $’ın altındaki kırılmanın keskin satışları çektiğini, ancak ayıların düşük seviyeleri sürdüremediğini gösteriyor. Parite güçlü bir şekilde toparlandı ve 24.70 $ seviyesinin üzerine çıktı.

Boğalar fiyatı 28.64 $’ın üzerine çıkarabilirse, 29.92 $’ı yeniden test etmek mümkündür. 20-EMA yükseliyor ve RSI 55’in üzerine çıktı, bu da boğaların kısa vadede hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 24.70 $’ın altına düşerse, bir sonraki durak 21.10 $ olabilir. Böyle bir hareket, ayıların boğaları etkisiz hale getirdiğini ve bunun da daha derin bir düzeltmeye yol açabileceğini gösterecektir.

EOS / USDT

Boğalar, 16 ve 17 Nisan’da fiyatı yukarı çekip sürdürmeyi başaramadıktan sonra EOS, sert genel dirençten 8.69 $’a geri döndü. Keskin satış, fiyatı 5.60 $’lık kırılma seviyesinin hemen üzerine 5.86 $’a çekti.

Boğalar 5.60 $’ı desteğe çevirebilirse, EOS / USDT kuru tekrar 8.69 $’a yükselmeyi deneyebilir. 8.69 doların üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını 11 dolara ulaşabilecek şekilde başlatabilir. Alternatif olarak, fiyat 8.69 $’dan düşerse, parite birkaç gün fiyat aralığına bağlı kalabilir.

Ayılar rallilerde satış yaparsa ​​ve fiyatı 5.60 $’da kırılma seviyesinin altına düşürürse, bu olumlu görüş reddedilecek. Böyle bir hareket, fiyatı 50 günlük SMA’ya (4,98 $) çekerek ayıların sürücü koltuğuna geri döndüğünü işaret edebilir.

4 saatlik grafik, boğaların rahatlama rallisi başlatmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyatı 6,93 doların üzerinde tutabilirlerse, parite ayıların sert bir direnç gösterme olasılığı bulunan 20-EMA’ya yükselebilir.

Fiyat 20-EMA’dan düşerse, parite tekrar 6.17 $’a ve ardından 5.60 $’a düşebilir. Böyle bir hareket, hissiyatın negatife döndüğünü ve ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecek.

Tersine, eğer boğalar fiyatı 20-EMA’nın üzerine çıkarabilirse, momentum toplanabilir ve parite 8.69 $’a yükselebilir.

FTT / USDT

FTX Token (FTT), 14 Nisan’da 59.57 $’a yükseldiğinden beri düzeltici bir aşamada yer alıyor. Fiyat bugün 20 günlük EMA’nın (48 $) altına düştü, ancak şamdan üzerindeki uzun kuyruk, düşük seviyelerde güçlü alım gösteriyor.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutabilirse, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 59.57 $ direncinin üzerine iterek yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar.

Başarılı olurlarsa, FTT / USDT kuru bir sonraki hedefe doğru kuzeye doğru yürüyüşüne 71.89 $’dan başlayabilir.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altında tutarsa, satış yoğunlaşabilir ve bu da fiyatı 50 günlük SMA’ya (40 $) çekebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, paritenin kısa vadede zirveye çıktığını gösterecektir.

4 saatlik grafik, boğaların 45.62 $’dan P Fibonacci geri çekilme seviyesi ile 42.33 $’da a.8 geri çekilme seviyesi arasındaki düzeltmeyi durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Bu rallinin 20-EMA’dan sert bir direnişle karşılaşması muhtemel.

Fiyat 20-EMA’dan düşerse, traderların rallilerde satış yaptıklarını gösterecek. Ayılar daha sonra fiyatı 44 doların altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 40 dolara ve ardından 37 dolara düşebilir.

Aksine, eğer boğalar fiyatı 20-EMA’nın üzerine çıkarabilirse, parite 54,62 dolara ve ardından 59,57 dolara yükselebilir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.