bu-altcoin-piyasaya-meydan-okuyor!-fiyat-yuzde-60-artti

Bu Altcoin Piyasaya Meydan Okuyor! Fiyat Yüzde 60 Arttı

Bu Altcoin Piyasaya Meydan Okuyor! Fiyat Yüzde 60 Arttı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve kripto para piyasasının geri kalanında aşağı yönde önemli bir düzeltme yaşarken, bir altcoin büyük rallilerle düşüş trendine meydan okuyor.

Öyle ki Bitcoin 40.000 doların altına gerilerken `’a varan bir artış yaşadı. İşte detaylar…

Piyasada Düşüşler Yaşanırken Bu Altcoin ` Arttı

Kripto para piyasası son günlerde sert düşüşlerle karşı karşıya kaldı. Lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto para biriminde büyük değer kayıpları kaydedildi. Ancak bu altcoin yaşanan bu düşüşlere rağmen piyasaya meydan okumayı başardı.

Öyle ki bankacılık ve ödeme odaklı altcoin projesi MinePlex (PLEX), geçtiğimiz gün 1.25 dolar seviyelerinden işlem görürken ani bir fiyat artışı ile karşı karşıya kaldı.

Yaşanan bu artışla birlikte PLEX fiyatı 2 dolar seviyesine kadar yükselerek 24 saat içerisinde `’a varan bir artışa imza attı. Öte yandan bu altcoinin aylık grafiğine bakıldığında fiyatın e son 30 günde 9 artış kaydettiği de gözlerden kaçmıyor.

MinePlex, kullanıcılara ödemeler, bankacılık işlemleri ve transferler için kripto ve fiat kullanma yeteneği vermeyi amaçlayan mobil bir dijital bankadır.

Şimdiye kadar ekosistemi, ödeme sistemi MinePlex.Money, iş geliştirme platformu MinePlex.Payment, çevrimiçi mağaza MinePlex.Marketplace ve MinePlex.Finance adlı yeni dijital bankacılık uygulaması dahil olmak üzere dört ana bileşenden oluşuyor.

MinePlex.Finance geçtiğimiz hafta hafta başlatılırken şirket tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre, PLEX token‘larını ana itibari para birimleriyle birleştirmeyi amaçlayan bir hizmet olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

MinePLEX’de (PLEX) Son Durum Ne?

Yeni uygulamanın piyasaya sürülmesinin ardından PLEX, günlük kapanışta 1,00 $’dan 1,10 $’a sıçrayan bir trend tersine döndü. Daha sonra, altı günden kısa bir süre sonra 2.00 dolar seviyesine ulaştı.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla PLEX, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte @.47’lik bir artışla 1.90 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Aynı zaman diliminde, Bitcoin (BTC) kabaca %5 düşüşle 40.000 dolar seviyelerinde işlem görürken, Ethereum (ETH) geçtiğimiz haftaya göre  daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.