bu-altcoin-icin-uyardi!-buyuk-dususu-bilen-analist-yuzde-70-dusus-bekliyor!

Bu Altcoin İçin Uyardı! Büyük Düşüşü Bilen Analist Yüzde 70 Düşüş Bekliyor!

Kripto para piyasalarında yakından takip edilen bir analist Bitcoin ve popüler bir altcoin için yatırımcıları uyardı. 2018 ayı piyasası sırasında Bitcoin (BTC) dibini doğru olarak bulan bu analist o günden bu yana popülerliğini daha da artırdı. Her tahminin gerçekleşme zorunluluğu olmasa da yatırımcıların hazırlıklı olmasında fayda var.

Terra (LUNA) Uzman Yorumları

Kripto para analisti Smart Contracter, 207.000 Twitter takipçisine Terra (LUNA)‘nın beş dalgalı rallisini tamamladığını ve şimdi tam bir düşüş eğilimine doğru ilerlediğini söylüyor.

“Bence LUNA sonunda uzun vadeli bir zirve yaptı. Zirveyi teyit etmek için bir düşüş eğilimi ile haftalık beş dalgalı yükselişi bitirecek”.

LUNA’nın en az P düşeceğini söyleyen analist iddialı görünüyor.

Smart Contracter, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden teknik bir analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisinden güç alıyor. Teoriye göre, bir varlık, büyük bir eğilim tersine çevrilmeden önce beş dalgalı bir döngüden geçer.

Analistin grafiğine bakıldığında, LUNA şu anki fiyatı olan 83,05 dolardan yaklaşık p’lik bir aşağı yönlü potansiyeli temsil eden 25 dolara yöneliyor gibi görünüyor.

Bitcoin Hakkında Ne Düşünüyor?

Kripto stratejisti, Bitcoin için daha iyimser görünüyor. Smart Contracter isimli analiste göre BTC şu anda dört saatlik grafikte itici bir beş dalgalı düşüş sürecinde, bu nedenle önümüzdeki günlerde 45 bin dolara kadar güzel bir sıçrama görebiliriz. Öte yandan bu yükselişin uzun süre devam etmeyeceğini de söylerine ekliyor.

“Ardından aşağı yönlü yeni bir düzeltme gelecek. Bitcoin için 37.000 ve 38.000 dolar arasındaki destek bölgesi kritik öneme sahip olacak”.

Bitcoin yüksek gelen enflasyon verilerinden sonra yeniden 40.000 doların üzerine çıktı. Yazı hazırlandığı sırada ise 40.200 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Son 24 saatte dip seviye olarak 39.200 dolar görüldü.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.