btc,-eth-ve-bnb:-rekorlar-ve-yukselislerin-ardindan-3-buyuklerde-fiyat-hedefleri

BTC, ETH ve BNB: Rekorlar ve Yükselişlerin Ardından 3 Büyüklerde Fiyat Hedefleri

Oldukça hareketli ve yükseliş grafikleri ile geçen bir haftanın ardından kripto para birimlerinin bugün düşüş eğilimi içinde oldukları görülüyor. Analistlere göre bu düşüşler şaşırtıcı değil. Çünkü geçtiğimiz hafta oldukça yüksek seviyeler görüldü ve hatta piyasa değeri bakımından en büyük iki altcoin kendi rekorlarını kırdı. Peki, önümüzdeki günlerde lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC), piyasa değeri bakımından en büyük altcoin birimi Ethereum’u ve ikinci en büyük altcoin Binance Coin’i (BNB) neler bekliyor olabilir?

Bitcoin’de Hedef 72.000 Dolar Mı?

Şu anda Bitcoin 55.000 dolar ile 60.000 dolar bandında konsolide oluyor ve fiyat yazının kaleme alındığı an itibari ile 57.500 dolar üzerinde seyrediyor. 2 Nisan’da bir kez daha 60.000 doların üzerine çıkıp yeni bir rekora doğru hamle yağan BTC’nin bu seviyede reddedilmesinin ise bir başka düşüş tetiklediği görülüyor.

Ancak analistlere göre şu an yaşanan düşüş konusunda tedirgin olmaya gerek yok. Piyasanın popüler analistlerinden “William Clemente III”e göre 55.000 dolar ile 60.000 dolar arasında güçlü bir fiyat hareketi bulunuyor ve bu fiyat noktası geçen yıl 11.000 dolar bandındaki kadar güçlü bir şekilde işlem görüyor. Dolayısıyla analist Bitcoin’in bir sonraki hedefinin 72.000 dolar olduğunu düşünüyor.

Ethereum Rekor Sonrasında Dinleniyor

Ethereum dün 2.146 dolar ile kendi rekorunu kırıp yeni bir rekora imza attıktan sonra dinleniyor gibi görünüyor. Ancak fiyatın 2.000 doların altın düşmemiş olması pozitif bir sinyal olarak değerlendiriliyor.

24 Mart’ta 1.536 dolardan işlem gören ETH fiyatının bugün geldiği seviyeler göz önünde bulundurulduğunda aslında fiyatın çok kısa sürede yaklaşık olarak 500 dolar birden artmış olduğu görülüyor. Analistler ETH’un sessiz sakin yükseldiğini ancak çok iyi performans sergilediğini ifade ediyor.

Analistler kısa ve orta vadede ETH’un yükselişinin devam etmesini beklediklerini ve 2.500 dolar üzerinin görülme ihtimalinin olduğunu ifade ediyor.

Binance Coin’de Son Durum

Piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi olan Binance Coin, 2 Nisan’da 356 dolar ile kendi rekorunu kırdıktan sonra düşüşe geçti. Yazının yayına hazırlandığı sırada 330 dolarlık önemli seviyenin üzerinde işlem gören BNB’nin karışık sinyaller verdiği düşünülüyor.

Yükseliş bekleyen analistlere göre BNB’nin bundan sonraki hedefi teknik analizlere göre 457 dolar olacak. Ancak bazı analistler de piyasada düşüş yaşanması halinde fiyatın yeniden 300 doların altına gerileyebileceğini düşünüyor. Dolayısıyla BNB alım satımı konusunda dikkatli olunması gerektiği ifade ediliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.