blackrock-ceo’su:-“kripto-paralar-harika-bir-varlik-sinifi-olabilir”

Blackrock CEO’su: “Kripto Paralar Harika Bir Varlık Sınıfı Olabilir”

Nasdaq’ta COIN adıyla listelenen dev kripto para borsası Coinbase, finans ekosistemi adına önemli bir adım atarken gündem olmaya devam ediyor. Blackrock CEO’su Larry Fink, son gelişmelere rağmen kripto para piyasasının kurumsal alanda benimsenmesi konusunda endişelerini dile getirdi.

Fink’in Coinbase Listelemesi Hakkında Görüşleri

Bugün Squawk Box programına konuk olan Larry Fink, Coinbase listelenmesinin büyük yankı uyandırdığını belirtirken kripto paralar hakkındaki görüşünün bu haberin ardından değişmediğini aktardı. Fink, kripto paralar hakkında şunları kaydetti: “Kripto paralar bir varlık sınıfı haline gelebilir. Hatta bunun harika olacağını düşünüyorum. Ancak para birimlerinin yerine geçeceğine inanmıyorum. Kripto paraların, para birimlerinin yerine geçmesi gerektiğine de inanmıyorum.”

Bununla birlikte Blackrock CEO’su, stablecoin’ler hakkında “doların kripto paraları” ifadesini kullandı. Başarılı iş insanı; iklim sorunu, ulusal bütçe açığı ve enflasyon konularının şu an için kripto paralardan daha önemli olduğunu belirtti. Fink kurumsal ilgi hakkında şunları aktardı: “Kripto paralar üzerinde yoğun çalışmalarımız devam ediyor. Bu piyasadan güzel gelir elde ettik. Ancak size dünya çapındaki kurumlar tarafından büyük ilgi gördüğümüzü söyleyemem.”

Yöneticilerden Lider Kripto Para Birimi Hakkında Fikir Ayrılığı

Milyarder isim daha önce Bitcoin’i “uzun vadede kendini kanıtlayamamış çok küçük bir pazar içindeki değişken varlık” olarak tanımlamıştı. Ancak şirketin bir diğer üst düzey yetkilisi olan Baş Yatırım Sorumlusu Rick Rieder, 2020 Kasım ayında Bitcoin’in yoluna devam edeceğini ve muhtemelen altının yerini alacağını dile getirmişti.

Blackrock yöneticilerinin kripto paralar hakkındaki farklı görüşlere rağmen, şirket sektöre dahil olma konusunu değerlendiriyor olabilir. Ek olarak Bitcoin’i ödeme yöntemi sistemine entegre eden son şirket AXA olurken lider kripto para birimi haberimizin hazırlandığı sırada 62.800 dolar seviyelerinden işlem görüyor.