bitmex’in-eski-ceo’su-arthur-hayes-abd’ye-teslim-oldu

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes ABD’ye teslim oldu

BitMEX’in eski CEO’su ve kurucu ismi Arthur Hayes, Hawaii’de ABD’li yetkililere teslim oldu.

Bloomberg’ün bildirdiğine göre Hayes, Hawaii’de bir federal yargıcın önüne çıktı ve ardından 10 milyon dolarlık kefaletle serbest kaldı. Hayes’in mahkeme sürecinin New York’ta devam edeceği belirtiliyor.

Beklentiler, Hayes’in 6 Nisan’da teslim olacağı yönündeydi. Gelen haberler, bunun gerçekleştiğini doğruluyor. BitMEX’in kurucusu, teslim olmadan önce müzakereler sırasında Singapur’da bulunuyordu.

Geçen ay BitMEX’in kurucu ortağı Benjamin Delo da İngiltere’den New York’a gelerek teslim olmuş ve 20 milyon dolar kefaletle serbest bırakılmıştı.

Ne olmuştu?

1 Ekim 2020 kripto para piyasaları için tarihi günlerden biriydi. ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), kripto para borsası BitMEX’ten ve yöneticilerinden şikayetçi oldu. CFTC, BitMEX’i kayıt dışı alım satım platformu işletmek, kara para aklamayı önleme ile müşterini tanı düzenlemeleri dahil olmak üzere CFTC kurallarını ihlal etmekle suçluyordu.

Öte yandan ABD Adalet Bakanlığı da borsanın kurucularından Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed ile birlikte iş geliştirme müdürü Greg Dwyer’ı Banka Gizlilik Yasası’nı ihlal etmekle suçladı.

The post BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes ABD’ye teslim oldu appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.