bitit,-bitcoin-boga-piyasasinin-ortasinda-kapaniyor

Bitit, Bitcoin boğa piyasasının ortasında kapanıyor

Fransız kripto aracılık şirketi Bitit, altı yılın ardından faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Şirketin kepenk indirme kararı, kripto paraların boğa piyasasının ortasında olduğu bir dönemde gelmesiyle şaşırttı. Konuyla ilgili olarak The Block’a konuşan Bitit kurucu ortağı ve CEO’su Nicolas Katan, “Bitit’i Nisan ayı sonunda kapatmış olacağız. Operasyonel zorluklar, regülasyon sorunları ve rekabet gücü kaybı, bu kararın arkasındaki temel nedenler.” şeklinde konuştu.

Şirket, alım ve satım özelliklerini yarın itibari ile devre dışı bırakacak ve 30 Nisan’da ise para çekme işlemleri durdurulacak.

Bitit’in kredi kartı iş ortağı Transact Payments, Bitit ile çalışmayı bıraktı. Bitit’in yeni bir iş ortağı bulması iki ay zaman aldı. Şirketteki en popüler ödeme seçeneğinin kredi kartları olduğu düşünüldüğünde bu Bitit’in büyük para kaybetmesine yol açtı. Daha sonra Aralık ayında Fransa’nın finansal piyasaları düzenleyen kurumu AMF’de sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) olarak lisans alınamadı ve AMF, Bitit’e yeni müşteri kabul etmeden faaliyetlerini sürdürebileceğini bildirdi. Katan, “Bu bizi bitirdi. Alım satım hacimlerimizin yaklaşık yüzde 90’ı yeni müşterilerden geliyordu.” dedi.

Böylece artan rekabet ortamında pazar payını geri kazanmaya yönelik büyük belirsizliklerle birlikte şirket, faaliyetlerini sona erdirmeyi seçti.

Bitit, 2015 yılında kurulmuştu. O günden bugüne platform, 50’den fazla ülkeden yaklaşık 500 bin müşteriye hizmet verdi ve 230 milyon doların üzerinde işlem gerçekleştirdi.

The post Bitit, Bitcoin boğa piyasasının ortasında kapanıyor appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.