bitcoin’deki-dusus-ivmesi-devam-edecek-mi?-analist,-kritik-seviyelere-isaret-etti!

Bitcoin’deki Düşüş İvmesi Devam Edecek mi? Analist, Kritik Seviyelere İşaret Etti!

Kripto para analisti Benjamin Cowen, yeni Youtube yayınında kripto para piyasasın son durumunu değerlendirdi ve güncel teknik görünüme dikkat çekti. Analist, lider kripto para birimi Bitcoin‘in kısa vadede 39.000 dolar fiyat seviyelerinde aşağı yönlü bir kırılım gerçekleştirmesi durumunda uzun vadeli bir akümüle olma sürecine girebileceğini ifade etti.

Analist, Güncel Teknik Görünümü Değerlendirdi

Analist Benjamin Cowen, yeni Youtube yayınında kripto para piyasasındaki güncel teknik görünümü değerlendirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) adına kısa vadede 39.000 dolar fiyat seviyelerinin oldukça önemli olduğunu belirten analist, bu fiyat seviyelerinin aşağı yönlü kırılması durumunda BTC’nin uzun vadeli bir akümülasyon sürecine girebileceğini savundu. Göreceli güç endeksine (RSI) ve güncel göstergelere işaret eden analist, Bitcoin’in 28.000 dolar ile 35.000 dolar fiyat seviyeleri arasında bir dip bulabileceğine yönelik fikirlerini paylaştı.

Bitcoin, Yeniden 40.000 Doları Aştı

12 Mayıs’ın erken saatlerinde 40.000 doların altına gerileyen Bitcoin (BTC), kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte yazının yazıldığı an itibarıyla 40.140 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Bitcoin’in yeniden 40.000 doları aşması, çoğu altcoin’in düşük oranlı değer artışları kaydetmeye başladı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 3.060 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise CoinGecko verilerine göre son 24 saatlik zaman diliminde düşük oranlı bir artışla 1,97 trilyon dolara ulaştı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.