bitcoin-ve-kripto-paralarda-bu-hafta-takip-edilecek-4-onemli-gelisme

Bitcoin ve kripto paralarda bu hafta takip edilecek 4 önemli gelişme

Son dönemde 45 bin dolar seviyesinin üzerinde uzun süreli tutunamasa da, aynı şekilde 35 bin dolar seviyesinin de altına inmeyen ve bu aralıkta hareket etmeye devam eden Bitcoin için kırılımın hangi yöne olacağı konusunda belirsizlik sürerken, bu hafta da başta ABD’deki enflasyon rakamları açıklaması olmak üzere önemli gelişmeler yaşanacak.

ABD’de enflasyon yine rekor yolunda…

Salı günü açıklanacak ABD’deki enflasyon rakamları olacak. Tahminler, yıllık enflasyonun %8.40 geleceği yönünde. Önceki veri, %7.90 olarak açıklanmıştı. Bitcoin’in rekor enflasyon verisine hızlı tepki verdiğini ve bunun genellikle yükseliş yönlü olduğunu daha öncekilerde tecrübe etmiştik.

Gözler, Paris Blockchain Week’te

13 ve 14 Nisan tarihlerinde piyasanın bir gözü de Paris Blockchain Week etkinliğinde olacak. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Ripple CEO’su Brad Garlinghoouse, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Algorand kurucusu Silvio Micali öne çıkan konuşmacılar. Solana, Sandbox, Ocean Protocol, Astar Network, BNB Chain, NEAR, Celsius ve Hedera gibi projelerin yöneticileri de panellerde olacaklar.

Kriptoyla ilişkili büyük şirketlerin bilançosu geliyor

Önümüzdeki hafta bazı önemli şirketlerin bilanço açıklamalarını göreceğiz. Son dönemde kripto paralara yönelimleriyle dikkat çeken JPMorgan (Çarşamba), BlackRock (Çarşamba), Morgan Stanley (Perşembe), Goldman Sachs (Perşembe), Citigroup (Perşembe) ve Wells Fargo (Perşembe) yakın takibe alınmalı.

TCMB ve ECB’nin faiz kararı

Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz kararları belli olacak.

The post Bitcoin ve kripto paralarda bu hafta takip edilecek 4 önemli gelişme appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.