bitcoin-ve-ethereum-madencileri,-mart-ayinda-rekor-gelir-elde-etti-–-mahsup.net

Bitcoin ve Ethereum Madencileri, Mart Ayında Rekor Gelir Elde Etti – Mahsup.net

Verilere göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) madencileri, geride bıraktığımız Mart ayını oldukça kârlı geçirdi.

Bitcoin madenciliği geliri, aylık en yüksek seviyeyi kaydetti

The Block’ta yer alan verilere göre, Bitcoin madenciliği geliri, Mart ayında; kaydedilen en yüksek aylık toplam seviyeye ulaştı.

Kaynak: The Block

Mart ayının 1.75 milyar dolarlık toplam Bitcoin madenciliği gelirinin 167.21 milyon doları (%9.55) işlem ücretlerinden geldi. Mart ayında, Şubat ayına göre toplam gelirde (.7’lik bir artış ve işlem ücretlerinde .7 azalma oldu.

Günlük madencilik geliri de 20 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyelerin (yaklaşık 60 milyon dolara) ulaştı.

Kaynak: The Block

Bu kadar çok para kazanılırken Bitcoin madenciliği donanımına olan talep de bir o kadar yüksek. Birinci sınıf makineler, Kasım ayında verilebilen ön siparişlerin beş katı bir fiyattan satılıyor.

Ethereum madencilerinin geliri de rekor kırdı

Öte yandan yine The Block verilerine göre, Ethereum madencileri de Mart ayında aylık gelir rekoru kırdı. ETH madencileri, Şubat ayında da kârlarıyla rekor kırmıştı.

Kaynak: The Block

Mart ayında madencilik geliri 1.38 milyar doları gördü. Şubat ayında bu değer 1.37 milyar dolardı – yani %0.73’lük bir artış söz konusu.

Madenci gelirinin bir payı olarak Ethereum işlem ücretleri, Şubat ayından Mart ayına kadar %9.94 oranında düşerken, sübvansiyonlar .89 oranında arttı. Mart ayındaki toplam gelirin G.22’si işlem ücretlerinden geldi. Bu rakam, Şubat ayında R.87 idi.

Kaynak: The Block

Bitcoin ve Ethereum Madencileri, Mart Ayında Rekor Gelir Elde Etti – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.