bitcoin-nasil-kazanilir?-bedava-bitcoin-mumkun-mu?

Bitcoin nasıl kazanılır? Bedava Bitcoin mümkün mü?

Bitcoin nasıl kazanılır?

Bitcoin nasıl kazanılır? Bedava Bitcoin elde etmek mümkün mü? Bitcoin’in Mart 2020’den itibaren çizdiği grafiğe, yani fiyatlanmasına, baktığımızda 61 bin dolarlık bir artış yaşandığını görüyoruz. Elbette, sahiplerine bu kadar kazandıran bir yatırım aracının popüler olmaması düşünülemezdi. Bu popüler olma durumu ile birlikte, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine sahip olmak isteyen kullanıcıların sayısı da bir hayli artmış durumda. Peki, bedava Bitcoin kazanmak mümkün mü, Bitcoin nasıl kazanılır? Gelin şimdi bu soruların cevaplarına bir bakalım.

Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Bitcoin’in durumuna baktığımız zaman değeri 65 bin dolara yaklaşan bir yatırım aracı, değer saklama aracı ya da kazanç sağlama aracı olduğunu görüyoruz. Artık siz hangi tanımı kullanırsınız bilemeyiz ama Bitcoin’in yatırımcıların gözünde ne kadar değerli olduğunu yaşanan fiyat artışından görebiliyoruz.

Diğer yandan FED Başkanı Jerome Powell’ın 14 Nisan 2021 tarihinde katıldığı bir konferansta Bitcoin hakkında, altın gibi spekülatif bir yatırım aracı olduğunu söylediğini görüyoruz.

Zaten birçok kişi Bitcoin’i altına benzetiyor. Peki nasıl? Bitcoin rehberi yazımızda da bahsettiğimiz gibi Bitcoin arzı sınırlı bir varlıktır. Yani Bitcoin 21 milyar ile sınırlandırılmıştır ve bu sayının artması çok da mümkün gözükmüyor. Diğer yandan Bitcoin ilk çıktığında, Bitcoin’i ortaya çıkaran kişi Satoshi Nakamoto’nun 1 milyon Bitcoin’in hepsine sahip olduğunu biliyoruz. Birçok kişi tarafından bu 1 milyon Bitcoin’in asla ve asla yerinden oynatılmayacağı ve düşünülüyor. Durum böyle olunca da Bitcoin’in arzının 20 milyon olduğu söylenebilir. Ayrıca, ulaşılamayan donanım cüzdanlarında da bir hayli kayıp Bitcoin olduğunu da biliyoruz. Cane Island Dijital Araştırma Şirketi’nin raporuna göre, her yıl ulaşılabilir Bitcoin miktarının %4’ü kaybolmaktadır.

Bitcoin’in değerli olduğunu açıklamalar ile beraber anlattık. Birçok yerde Bitcoin için dijital dünyanın altını olduğunu söyleniyor. Peki fiziksel dünyanın altınını, bedava bir şekilde elde etmek mümkün mü? Elbette değil. Peki bedava Bitcoin elde etmek mümkün mü? Bu sorunun cevabı aslında hayır. Ancak ufak miktarlarda Bitcoin ve diğer altcoin’leri elde etmek mümkün.

Peki bu nasıl oluyor?

Airdrop

Bedava coin elde etmenin yollarından birisi de Airdrop’ları yakalamaktır. Peki Airdrop nedir, airdrop ne demek?

Airdrop kelimesinin Türkçe karşılığına bakacak olursak, havadan düşmek demek olduğunu görüyoruz. Son dönemde bu terimi, kripto para dünyasında görsek de geçmişte, savaş gibi durumlarda yiyecek ve içecek gibi temel yaşam malzemelerinin uçaklar aracılığıyla insanlara gönderildiği bir yöntemdir.

Kripto para ve Bitcoin dünyasında bu terimi inceleyecek olursak, bedava coin anlamına geldiğini söylemek mümkün.

Peki bu kadar değerli varlıklar, insanlara neden bedava bir şekilde veriliyor?

Airdrop’ları kripto para projelerini yöneten blok zinciri şirketler düzenliyor. Şirketlerin, bu etkinliği yaparken çeşitli amaçlarının olduğunu söyleyebiliriz.

Belki de bu sebeplerden en önemlisi, projenin reklamını yapmak olurken, kullanıcılarının sadakatinin sonucu olarak bir ödül verildiğini söyleyebiliriz.

Mesela, geçtiğimiz aylarda Binance, platformun mobil cüzdan uygulaması olan Trust Wallet için bir airdrop düzenledi.

21 Aralık 2020’de Binance üyelerine, 100’er Trust Wallet Token (TWT) hediye eden borsa, kripto paraları kullanıcıların cüzdanına gönderdi.

Bu airdrop’un 15 Nisan 2021 tarihi ile değerine baktığımızda 663,87 TL değerinde bir ödül olduğunu görüyoruz. Yani durumun adından da anlaşıldığı gibi havadan 663 TL sahibi oluyorsunuz.

Ancak bu her zaman için geçerli bir durum değil. Airdrop’lara katılım sağlarken dikkatli olmanız gerekmekte.

Unutmamalısınız ki kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir. Bu risk sonucu oluşan kayıplardan da yatırımcının kendisi sorumludur.

Bedava Bitcoin

İkinci bir yol olarak ise Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini elde etmek için borsaları kullanabilirsiniz.

Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance’in bir referans sistemi bulunuyor. Binance üzerinden bir borsa hesabı açmanız gerekiyor.

Bu hesabı açtıktan sonra ise, uygulama ve web sitesi üzerinde görebileceğiniz bir referans programı mevcut. Peki bu referans programı size nasıl kazandıracak?

Binance’e kayıt olduğunuzda bu referans programı aracılığıyla kendi adınıza bir referans linki oluşturabilirsiniz. Sizin referans kodunuz ile platforma üye olan kullanıcılar aracılığıyla Bitcoin ve kripto para kazanmak mümkün. Ancak bu kazanç miktarı bazen 5 kuruş, bazen 10 kuruş bazen de 1 TL olabilir.

Sizin referans kodunuz ile ne kadar çok kullanıcı platforma üye olursa, kazanma şansınız yükseliyor diyebiliriz. Ancak, kullanıcıların sadece sizin referans kodunuz ile platforma kayıt olması yetmiyor. Bu kullanıcıların, Bitcoin ve kripto para alması da gerekiyor.

Aslında bu sistem şöyle işliyor: Bildiğiniz gibi borsalar kullanıcılarından işlem yaptıkları zaman belli bir miktarda komisyon alıyor. Siz de referans kodunuz ile kayıt olan kullanıcılardan kesilen komisyonların; %5, ,  ya da gibi komisyon oranlarıyla gelir elde edebiliyorsunuz. Fakat bu biraz zor bir yöntem. Çünkü kullanıcıların sizin referans kodunu güvenerek kullanması gerekecektir. Ve kazanç durumunu göz önüne aldığımızda çok kârlı bir yöntem olduğu söylenemez. Ancak yine de sizin karar vermeniz gereken bir durum.

Tabi Bitcoin dünyasına 2010, 2011 gibi girmiş olsaydınız işler daha da farklı olabilirdi. Hatta bir web sitesi, captcha’yı dolduran kullanıcılarına 2010 yılında 5 BTC veriyordu.

Referanslarınızın sayısınızı; referans linkini arkadaşlarınıza, ailenize atarak ya da sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak arttırabilirsiniz.

Eğer Binance üzerinden kripto para borsasında hesap açma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa Bitcoin hesap açma yazımızı okuyabilirsiniz.

The post Bitcoin nasıl kazanılır? Bedava Bitcoin mümkün mü? appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.