bitcoin-madencilik-zorlugu,-yeni-cihazlarla-rekor-kirdi

Bitcoin madencilik zorluğu, yeni cihazlarla rekor kırdı

Bitcoin üretme zorluğunun bir göstergesi olan ve hash rate’deki değişimlere göre iki haftada bir Bitcoin’in yapısı gereği otomatik olarak yeniden ayarlanan madencilik zorluğu rekor kırdı.

Bugün TSİ 05.00’te yeniden ayarlanan zorluk, 20 Mart’taki son rekor seviyeden yüzde 5.82’lik artışla 23.14 trilyona çıktı. Bu artış, 9 Ocak’tan bu yana görülen en büyük artış olarak kayıtlara geçti. Zorluktaki artış, son dönemde önemli miktarda cihazın Bitcoin madenciliği yapmak üzere çalıştırılmaya başlandığını gösteriyor.

Bitcoin madencilik zorluğu yüzde 5.82 artışla 23.14 trilyona ulaştı.
Bitcoin madencilik zorluğu yüzde 5.82 artışla 23.14 trilyona ulaştı.

Öte yandan Bitcoin ağında hash rate’in 14 günlük ortalaması, 20 Mart’ta saniyede 156 eksahash’ten 165’e çıktı. Bu rakam, madencilerin yeni bir blok çıkarıp ödül almak amacıyla doğru cevabı bulmak için saniyede ortalama 165 trilyon defa hash denemesi yaptığı anlamına geliyor.

Geçtiğimiz haftalarda birçok şirket, yeni Bitcoin madencilik cihazı alımları yaptı. Aylar önce alınmış ekipmanların teslimatları ise yeni yeni gerçekleştiriliyor. Bunlar çalıştırılmaya başlandığında ise hash rate artmaya devam ediyor. Son iki hafta eklenen saniyede 9 eksahash’lik hash gücü, Bitmain şirketi tarafından üretilen en yeni nesil Antminer S19 Pro cihazının 90 bin adedinin gücüne eş değer.

Madencilik zorluğu yeni rekorlar kırarken Bitcoin fiyatı da bugün tekrar 60 bin doların üzerine tırmandı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, buradan bir miktar geri çekildi ve TSİ 10.40’ta 59 bin 600 dolardan işlem görüyor.

The post Bitcoin madencilik zorluğu, yeni cihazlarla rekor kırdı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Leave a Comment

Your email address will not be published.