bitcoin-konsolide-oluyor:-haftalardir-beklenen-altcoin-rallisi-basladi-mi?

Bitcoin Konsolide Oluyor: Haftalardır Beklenen Altcoin Rallisi Başladı Mı?

Analistlere göre geçtiğimiz hafta ve içinde bulunduğumuz hafta değerlendirildiğinde artık bir altcoin sezonunun içinde olabiliriz. Önceki altcoin sezonlarında olduğu gibi Bitcoin (BTC) büyük bir artış grafiği çizdikten sonra konsolidasyon dönemine girdi ve BTC’deki fonlar altcoin’lere geçmeye başladı.

Tron Ekosistemi Altcoin Rallisine Liderlik Ediyor

Analistlere göre Tron (TRX) ekosistemindeki token’lar, altcoin rallisine liderlik ediyor gibi görünüyor. Örneğin; WINk (WIN), 3 Nisan’da 00059 dolardan yükselişini başlattı ve 5 Nisan’da 25 artarak 0,0025 dolara ulaştı.

WIN’in yanı sıra BitTorrent de (BTT) oldukça iyi bir performans sergiledi. 4 Nisan’da bir satın alma baskısı yaşayan BTT, 1 günde 0’den fazla yükselerek 5 Nisan’da fiyatını 0,136 dolara yükseltti. Aynı dönemde Tron (TRX) fiyatı da H yükseldi ve fiyat 0,0997 dolardan 0,147 dolara kadar çıktı.

Diğer Altcoin’ler

Ancak bu noktada hafta sonu ve Pazartesi günü yatırımcıların dikkatini çeken tek projeler Tron tabanlı projeler değildi. Örneğin; Hindistan merkezli kripto para borsası WazirX, yerel token’ı WRX’de son iki günde 52 artış yaşadı.

Buna ek olarak dApp’ler için merkezi olmayan bir eşler arası platform olan Holochain (HOT), 25 Mart’ta Holo Limited’in rrDHT ağ yenilikleri için ABD patenti aldığının duyurulmasından bu yana fiyatının 50 arttığını gördü. Ayrıca Upbit Global’de listelenmesinin ardından Stacks (STX) fiyatı da 1,13 dolardan 2,85 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin Güç Topluyor

Jarvis Labs kurucu ortağı Ben Lilly’nin analizine göre, on-chain ölçümler, Bitcoin için güçlü bir destek tabanı oluşturduğunu ve dolayısıyla BTC’nin bir sonraki yükseliş için güç topladığını gösteriyor.

Lilly’e göre şu anda 54.000 dolar önemli bir destek seviyesi olarak işlem görüyor ve altcoin rallisi devam ettiği sürece bir kaç kez daha bu seviyeye kadar geri çekilmeler görülebilir. Ancak 54.000 doların altına doğru sert bir kırılma olmadığı sürece BTC fiyatı ile ilgili endişelenmeye gerek yok.