bitcoin-elestirmeni-unlu-milyarderden-geri-vites!

Bitcoin Eleştirmeni Ünlü Milyarderden Geri Vites!

Norveçli ünlü milyarder Øystein Stray Spetalen, geçtiğimiz dönemlerde Bitcoin hakkında “saçma” ifadesini kullanmıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir podcast’te ünlü milyarder, değişen finansal ekosistem ile birlikte Bitcoin konusunda yanıldığını itiraf etti. Ayrıca Spetalen, Norveç merkezli bir kripto para borsası üzerinden Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını aktardı.

Norveçli Milyarder, Piyasasının Yükselişiyle Birlikte Bitcoin Fikrine Isındı

Norveç’in en ünlü milyarderlerinden biri olan Øystein Stray Spetalen, medyaya yansıyan haberlere göre Bitcoin konusundaki görüşünü değiştirdi. Geçtiğimiz dönemlerde lider kripto para birimine “saçma” diyen Spetalen, bu konuda yanıldığını ifade etti.

Yerel basına göre Norveç’in en ünlü yatırımcısı ve multi milyarder olarak tanımlanan Spetalen, ülkede oldukça popüler bir isim. Geçtiğimiz ay DNB Invest konferasında Bitcoin hakkında konuşan Spetalen şunları kaydetti: “Bu konuda söyleyebileceğin tek şey Bitcoin’in neredeyse Norveç’in enerji tüketimi kadar kaynakları sömürüyor. Çevre açısından oldukça düşmanca bir durum. Yetkililer ve AB derhal bu konuyu değerlendirmeye almalı. Bitcoin yalnızca saçmalık. Bugünün finansal ekosistemindeki ödeme sistemleri ile gayet iyi gidiyoruz.”

Spetalen, Oslo Merkezli Bir Borsa Üzerinden Yatırım Yaptı

Ancak ünlü girişimci, yakın zamandaki bir röportajında Oslo merkezli bir kripto para borsası olan Miraiex üzerinden Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Bitcoin yatırımı hakkında konuşan Spetalen şunları aktardı: “Gerçekler değiştiğinde, bu kaçınılmazdır. Ben de bu değişime ayak uydurdum. Miraiex kurucuları Thuc ve Øyvind ile Bitcoin hakkında konuştuk ve onların sayesinde Bitcoin hakkında yanıldığımı farkettim.”

Øystein Stray Spetalen, Ferncliff AS ve Tycoon Industrier AS yatırım şirketlerinin sahibidir. Daha önce önemli yatırım kurumlarında önemli pozisyonlarda görev alan Spetalen, ülkede ünlü bir portföy yöneticisi olarak tanınıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.