bitcoin-(btc)-yukselir-mi?-btc-fiyat-tahminleri-neler?

Bitcoin (BTC) Yükselir Mi? BTC Fiyat Tahminleri Neler?

Terra tarafından yapılan Bitcoin alımları fiyatı 48.000 doların üzerine kadar taşıdı ancak orada tutamadı. Peki 42.000 doların üzerinde tutabilecek mi? LFG 4.130 BTC daha satın aldığından, Bitcoin 42 bin doların üzerinde haftalık kapanış için mücadele veriyor. Peki önümüzdeki günlerde hangi seviyeleri görebiliriz. Altcoin yatırımcılarını neler bekliyor?

Bitcoin (BTC) Yükselir Mi?

Bitcoin (BTC), hayal kırıklığı yaratan kayıpların ardından 10 Nisan’da ayın şimdiye kadarki en düşük haftalık kapanışına hazırlandı. Parite cuma günü Wall Street kapanışıyla birlikte 42.000 dolarlık desteğin bozulmadan kalmasıyla hafta sonu biraz daha sakin kalabildi. Popüler kripto para analisti Rekt Capital, son yedi günde yaklaşık ’luk kayıplar görülmesine rağmen hala iyimser olmak için yeterli motivasyonu kendinde buluyor.

Rekt Capital, şu anda destek olarak test edilen üç önemli hareketli ortalamanın altını çizdi ve tarihsel olarak, onlardan sıçramanın “güçlü yükseliş momentumundan” önce geldiğini belirtti.

“Teknik olarak konuşursak, ~38000 doların üzerindeki herhangi bir şey BTC için yükseliş potansiyelidir”.

BTC Fiyat Tahminleri Neler?

Makro baskı hafta boyunca kasvetli havanın arka planını oluşturdu ve ABD dolarının gücüne ilişkin endişeler gün boyunca devam etti. DXY (dolar) endeksi kritik bölgede ve eğer 100’ün üzerinde kalıcılık gösterse yeni ralli başlar ve doların hızla değer kazanması Bitcoin fiyatını aşağıya çeker. Michaël van de Poppe, benzer şekilde daha umutlu bir bakış açısı benimseyerek şunları söyledi.

“DXY zirveye ulaştığı an (ki bu yakında olabilir), bir sonraki boğa koşusu başlayacak. Ve bu destansı olacak”.

Sürekli bir iyimserlik kaynağı haline gelen Blockchain protokolü Terra, BTC alımlarına pazar günü devam etti ve Luna Foundation Guard (LFG) cüzdanına 4.130 BTC ekledi. BitInfoCharts’a göre, verilen cüzdan 39.897.98 BTC (1,7 milyar $) bakiyesiyle mevcut 19. en büyük cüzdan oldu.

Altcoinler, piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminin %1’den fazla yukarı veya aşağı hareket etmemesiyle, gün içinde benzer şekilde yatay seyretti. Geçen haftanın aynı dönemine kıyasla, Terra’dan LUNA ve Solana (SOL) en kötü performans için yarıştı, her ikisi de yaklaşık ’lik kayıpları göğüsledi. DOGE/USD, Tesla CEO’su Elon Musk’ın devam eden tanıtımları sayesinde 6 Nisan’dan bu yana en yüksek seviyesi olan 0,158 dolara ulaştı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.