bitcoin-(btc)-ve-ethereum-(eth)-fiyati-dusuyor:-uzman-analist-gorusleri

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyatı Düşüyor: Uzman Analist Görüşleri

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 67.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından bir geri çekilme sekansı izledi. Öte yandan en büyük altcoin Ethereum (ETH), 4.380 dolara dokunarak yeni bir ATH kaydetti ancak popüler kripto para yükselişi sürdürülebilir kılamadı.

Ethereum Fiyat Performansı

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Bitstamp borsasında 4.380 dolara dokunarak rekor kırdı. Yatırımcılar, Ethereum’un lideri takip ederek tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından düşüşe geçtiğine şahit oldu. Popüler yatırımcı ve analist Rekt Capital Ethereum’un ATH performasını “mükemmel bir ret” olarak değerlendirdi.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla en büyük altcoin Ethereum 4.000 dolarlık destek alanını korumak adına mücadele veriyor. Henüz 4.000 doların altına sarkan bir fiyat hareketi olmasa da ETH 4.027 dolara gibi kritik seviyeye düştü. ETH/BTC işlem çifti, Temmuz ayı sonlarında görülen düşük seviyelere yakın bölgeye sıçradı ve Bitcoin’e karşı Ethereum daha iyi bir performans sergiledi.

Lider Bitcoin Düşüyor

Lider kripto para Bitcoin, aşırı ısınan piyasada soğuma aşamasına girdi. Piyasadaki heyecanın bir miktar normale dönmesi fiyatların sağlıklı alanlara gerilemesine yol açtı.

Bunun yanı sıra fonlama oranları nisan ayındaki zirve seviyelere yaklaşmasının ardından bugün normale dönüyor. Bununla birlikte açık pozisyon oranları bir önceki rallide kaydedilen 64.900 dolar günlerindeki kadar çılgın bir yükseliş görmedi. Kripto şirketi QCP Capital, son piyasa boğa koşusu hakkında şunları bildirdi:

Bu hareket, muhtemelen ek bir üst düzey coşku için hala alan bırakıldığı anlamına geliyor. Henüz piyasayı uçurmadan önce başlagıç seviyelerindeyiz