bitcoin-(btc)-uzman-yorumlari!-terra-ne-kadar-bitcoin-aldi-ve-alacak?

Bitcoin (BTC) Uzman Yorumları! Terra Ne Kadar Bitcoin Aldı ve Alacak?

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin 39.700 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Son 24 saatte 39.200 dolarda dip yapmıştı. Alıcıların zayıf hacimle de olsa geri dönmesiyle birlikte ABD enflasyon rakamları açıklanırken 40.500 dolar seviyesi aşıldı. Fakat fiyat bu bölgede tutunamadı. Peki kripto para yatırımcılarını neler bekliyor?

Bitcoin (BTC) Uzman Yorumları

Santiment’e göre, yatırımcılar düşüşü satın alıyor veya en azından düşünüyor gibi görünüyordu. Ne de olsa kripto endüstrisinde en çok trend olan kelime “satın almak” idi. Ancak, herkes cüzdanlarını doldurma havasında değildi. Santiment, “satın alma” eğilimindeyken, borsalardaki Bitcoin arzının hafif bir artış kaydettiğini gördük. Bu durum BTC satışına işaret ediyor.

Son satışlar Bitcoin 40.000 doların altına sarktığı için 40.000 dolarlık psikolojik fiyatın altında korkuyla satış yapan yatırımcılardan geldi. Fakat uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları korkuyu satın almaya devam ediyor.

CoinShares‘in Dijital Varlık Fonu Akışları haftalık raporu, yaklaşık 134 milyon dolarlık çıkış olduğunu ortaya koydu. Bunun dışında, Bitcoin çıkışları 131,8 milyon dolara ulaştı. Rapor, hacimlerin normalden daha düşük olmasına rağmen, yatırımcılar arasında önemli bir strese işaret etmiyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’in ne kadar düşebileceğini merak ediyorsanız, BitMEX Kurucu Ortağı Arthur Hayes’in tahminlerine göz atmalısınız. Arthur Hayes, haziran ayının sonuna doğru Bitcoin’in yeniden 30.000 doları test etmesini bekliyor.

Peki siz kısa vadeli beklentilerle satış yapan grupta mısınız? Önümüzdeki günlerde uzun vadeli hedefleri sebebiyle alım yapan yatırımcıların kısa vadede kazançlı çıkıp çıkamayacağını göreceğiz.

Terra Ne Kadar Bitcoin Aldı?

Halka açık blockchain Terra (LUNA), hafta sonu birden fazla büyük BTC alımını tamamladıktan sonra şimdi 1,57 milyar dolardan fazla Bitcoin’e sahip oldu. BitInfoCharts’a göre, Terra’yı desteklemek için kurulan kar amacı gütmeyen kuruluş Luna Foundation Guard (LFG), yazı yazılırken yaklaşık 39.898 Bitcoin’e sahip.

Hazine, LFG’nin cüzdanını dünyanın en zengin 19. Bitcoin adresi yapıyor. Bitcoin Hazineleri’ne göre, LFG’nin varlıkları, yazı yazarken yaklaşık 1,7 milyar dolarlık BTC’ye sahip olan elektrikli araç devi Tesla’nın elindeki Bitcoin portföyüne rakip olmaya da yaklaşıyor. Geçen ay, Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Terra’nın yerli stablecoini TerraUSD (UST)’yi desteklemek için 10 milyar dolarlık Bitcoin rezervi biriktirme planını duyurdu.

Kwon, Unchained Podcast’teki bir röportajda, UST’nin BTC tarafından desteklenmesinin, Terra diğer blockchainlerde genişlediğinde yatırımcıların stablecoin’e güvenmesine yardımcı olacağını söyledi.

“Terra’nın hedefi, kriptoda en büyük merkezi olmayan para olmak, nokta. Amacı, Terra blockchainindeki en büyük stablecoin olmak değil, bu yüzden Solana ekosistemi, Avalanche, Ethereum, Polygon ve diğerlerinde lider olmak için çalışıyor. Geliştiricilerin ve kullanıcıların olduğu her yerde olmayı planlıyoruz”.

Terra ne zaman alımları tamamlayacağını açıklamadı ancak kısa vadede 3 milyar dolarlık Bitcoin alımını nihayete erdirmek istiyor. Yani yolun yarıdan fazlası geçildi ve önümüzdeki günlerde daha fazla 125 milyonluk partiler halinde alımlar göreceğiz. Bu durum Bitcoin fiyatını destekleyebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.