bitcoin-(btc)-boga-kosusu-2022’de-de-devam-edecek-mi?

Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu 2022’de de Devam Edecek Mi?

Popüler Yeni Zelandalı kripto para analisti ve influencer’ı Lark Davis, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki yıl yükseliş eğilimini sürdürmeye hazır olduğunu ifade etti.

Bitcoin 2022’de de Yükselecek Mi?

Yakın zamanda YouTube kanalında yayınlanan bir videosunda açıklamalarda bulunan Davis, 4455 binden fazla abonesine Bitcoin’in 2022’de yükselişe devam etme olasılığını söyledi ve herkesin hayal edebileceğinden çok daha fazla bir yükseliş olabileceğini dile getirdi. Davis bu yorumlarını yaparken uzun vadeli yatırım stratejisi benimseyen yatırımcıların Bitcoin biriktirmeye devam ettiğini gösteren ve on-chain analist Willy Woo tarafından oluşturulan bir grafiği baz alıyor.

Bu noktada Davis, birikim dönemlerinin tarihsel olarak dramatik fiyat artışlarından önce geldiğini belirtti. Davis konuyla ilgili olarak, “Az önce ne olduğunu biliyor musun? Burada uzun vadeli sahipler için birikim zirveye ulaştı. Şu anda en yüksek birikim noktasındayız. Bunun ne kadar çılgınca olduğunu anlıyor musun? Neredeyse tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşmak üzereyiz” sözlerini kullanmıştı.

Davis’in bu açıklamalarından sonra Bitcoin fiyatı 66.998 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bitcoin Fiyat Hareketleri

Davis ayrıca, piyasada yaşanan ve Mayıs ile Haziran aylarında gerçekleşen düşüşün,

piyasayı bir fiyat keşfi dönemine ittiğini ifade etti. Popüler analist, uzun vadeli yatırım stratejisi benimseyen yatırımcıların büyük bir fiyat artışı dönemine katkıda bulunduğunu söyledi.

Bunlara ek olarak Davis’e göre birikimler aslında yükseliş dönemlerinde gerçekleşti ve bu sebeple de piyasada bir anormallik var gibi görünüyor. Dolayısıyla Davis 2022 yılında da Bitcoin fiyatının ciddi bir artış yaşayacağını ve kimsenin tahmin edemeyeceği seviyeler doğru bir hamle olacağını dile getiriyor.