bitcoin-(btc),-40.000-dolarin-altina-geriledi:-kripto-para-piyasasinda-son-durum!

Bitcoin (BTC), 40.000 Doların Altına Geriledi: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Kripto Para Piyasasında Düşüş Sürüyor! Bitcoin ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde değer kayıplarına hız kazandırarak 40.000 doların altına geriledi. Kripto para piyasası, Bitcoin’deki bu değer kaybı ile birlikte güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 2.998 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise CoinGecko verilerine göre 1,94 trilyon dolara geriledi.

Bitcoin (BTC), 40.000 Doların Altına Geriledi

Son haftalarda güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayan Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde de değer kayıplarına hız kazandırdı ve 40.000 doların altına geriledi. Bitcoin, dün akşam saatlerinde 39.150 dolar fiyat seviyelerine kadar gerilemesinin ardından kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 39.950 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’deki bu değer kaybı ile birlikte yüksek oranlı değer kayıpları kaydetmeye başladı. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş hareketlerinin ardından 3.000 doların altına geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

CoinMarketCap verilerine göre kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 403 dolar, Ripple (XRP) 0,70 dolar, Solana (SOL) 101 dolar, Cardano (ADA) 0,93 dolar, Terra (LUNA) 83 dolar, Avalanche (AVAX) 76 dolar ve Polkadot (DOT) 17 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Convex Finance (CVX), Zilliqa (ZIL), Kava (KAVA) ve Mina (MINA) ise kaydettikleri çift haneli değer kayıplarının ardından piyasa değeri ilk 100 kripto para birimi arasında son 24 saatlik zaman diliminde en yüksek oranlı değer kaybeden kripto varlıklar oldu. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, CoinGecko verilerine göre 1,94 trilyon dolara geriledi.