bitcoin-borsasi-coinbase-hangi-piyasa-pahasi-ile-halka-acilacak?-–-iste-detaylar-–-mahsup.net

Bitcoin Borsası Coinbase Hangi Piyasa Pahası İle Halka Açılacak? – İşte Detaylar – Mahsup.net

Öncü kripto borsası Coinbase, halka açılmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay aldığını duyurdu.

Yeni bir blog gönderisinde Coinbase, SEC’in 14 Nisan’da gerçekleşecek olan doğrudan listeleme yoluyla halka açılma talebini kabul ettiğini söyledi. A Sınıfı hisse senetleri Nasdaq’da COIN kısaltma kodu altında listelenecek.

Önemli Hazırlıklar

Coinbase başlangıçta Form S-1’i 2020 yılının Aralık ayında geri gönderdi ve bildirildiğine göre geçen yılın Temmuz ayından bu yana halka açılmaya hazırlanıyor.

Haber kaynağı Axios’a göre Coinbase, halka açık lansmanından önceki özel bir piyasa payı satışı sırasında şirketin performansına dayalı olarak 100 milyar dolarlık bir değerleme ile piyasaya girecek.

Bu değer, şirketi, perakende satış mağazası Target’ın hemen altında, piyasa değerine göre en iyi hisse senetleri listesinde 147. sıraya yerleştirecek. Şirket ayrıca 2012’de Facebook’tan bu yana diğer ABD merkezli teknoloji şirketlerinden daha yüksek bir değerleme ile piyasaya sürülecek.

Coinbase’in şu anda 43 milyon doğrulanmış kullanıcısı var ve 2012’deki lansmanından bu yana yaklaşık yarım trilyon dolarlık bir hacim gerçekleştirdi. Firma, platformda 90 milyar dolar değerinde varlığı yönetiyor ve 100’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Coinbase halka açılan ilk ABD merkezli kripto borsası olacak.

Bitcoin Borsası Coinbase Hangi Piyasa Pahası İle Halka Açılacak? – İşte Detaylar – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.