bitcoin-boga-kosusunda-satis-yapmak-ve-daha-dusuk-duzeylerden-almak-cilginlik-mi?-–-mahsup.net

Bitcoin Boğa Koşusunda Satış Yapmak ve Daha Düşük Düzeylerden Almak Çılgınlık mı? – Mahsup.net

Bitcoin, uzun bir süre 60.000 $ seviyesine yakın işlem gördü ve ikinci bir fiyat kırılması, çoğu traderın beklediği bir şeydi.

Sahte Akışlar ve Bitcoin

Yakın tarihli bir podcast’te, blockchain analisiti ve Hypersheet’in kurucu ortağı Willy Woo, her gün daha fazla yeni yatırımcı girdikçe BTC’nin alım satım fiyatı ve aktivitesindeki gözle görülür artıştan bahsetti. Santiment, Bitcoin’in 100 bin doları aşan çok yüksek işlem artışlarının yaşandığı birkaç durum gördüğünü vurguladı.

Woo, kısa süre önce tweet attığı sunucu ile podcast’teki sahte satışlara da değindi. Tweet şu duruma vurgu yapıyor:

“Gemini’ye 1 milyar dolarlık BTC aktığını söyleyen sahte veriler nedeniyle piyasalada astışlar meydana geldi. Son 30 günde bu durum 2. kez oldu. “

Ayrıca, birkaç güvenilir gösterge kullanarak mevcut döngüdeki duruşunu tahmin etti ve şu yorumu yaptı:

“Bitcoin’in yükselen” doğal fiyatını “gözlemlemek üzere hareketli ortalamalara dayanan modeller var. Bu da belirli bir doğal aralığın ne kadar üstünde veya altında olduğunu belirlemeye yardımcı olur. Örneğin, çok hızlı bir şekilde yukarı veya aşağı giderse, onu yerel olarak daha uygun bir fiyata geri döndürmek için biraz kaldıraç kullanmak iyi bir strateji olabilir. “

Kripto para bir düzeltmeye maruz kaldığında bile nispeten ‘yüksek’ fiyat sayesinde piyasadan çıkan traderlardan bahseden Woo, “Kesinlikle salakça bir hareket. Bir boğa koşusunda satıp daha düşük geri almaya çalışırsan bu mantıklı bir yaklaşım olmaz” diyor.

Woo ayrıca, “boğa piyasası ne kadar uzun olursa, BTC o kadar yüksek olabilir” vurgusu yapıyor.

İyimserliğine ek olarak, ünlü trader bu yılki boğa koşusunun sonunda Bitcoin’in 300.000 doların üzerine çıkacağını tahmin etti.

“200.000 – 300.000 $ fiyat hedefiyle ana boğa aşamasının ortasındayız.”

Aktif BTC Tedarik Verileri

Woo, blockchain analiz hizmeti Glassnode’un aktif BTC tedarik verilerini aktardı ve benzer şekilde, Bitcoin’in eski hodlerlar kar için satmadan önce daha fazla yükselebileceğini ve bu durumun da bir döngü zirvesine neden olabileceğini öne sürdü. Coinbase’in bu ay piyasadaki halka arz etkisine bakılmaksızın, analist Bitcoin’in yakın zamanda 46.400 doların altına inebileceğini düşünmüyor ve şöyle diyor:

“46,400 dolar, benim modellediğim ve bu boğa piyasasında (günlük kapanış olarak) bir daha ziyaret etmeyeceğimiz fiyat seviyesi.”

Bitcoin Boğa Koşusunda Satış Yapmak ve Daha Düşük Düzeylerden Almak Çılgınlık mı? – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.