bitcoin-60000-$’in-altina-dustu-–-btc-fiyatini-asagi-ceken-nedir?-–-mahsup.net

Bitcoin 60.000 $’ın Altına Düştü – BTC Fiyatını Aşağı Çeken Nedir? – Mahsup.net

Coinbase halka açıldıktan sonra Bitcoin’in fiyatı aniden 60.000 doların altına düştü. Coinbase’in Nasdaq’ta halka açık olarak listelenmesi beklentisiyle geçen hafta boyunca güçlü bir yükselişin ardından Bitcoin (BTC) fiyatı 17 Nisan’da 60.000 $’ın altına düştü.

Ancak Coinbase hissesinin takipçisi olan COIN listelemesinin ardından kripto para piyasası düzelmeye başladı.

Beklenen Bir Düşüş mü?

Coinbase’in halka açık listesi, kripto para piyasasına önemli bir dikkat çekti. Büyük bir kripto para borsasının halka açık ilk listelemesini oluşturdu ve yüksek kurumsal talebe yol açtı.

Sonuç olarak, kripto para piyasası, BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi 64,000 $’ın üzerine çıkmasıyla listelemeye kadar yükseldi. Bununla birlikte, büyük bir olaydan sonra kripto para birimlerinin satılma eğilimi göz önüne alındığında, Bitcoin ve Ethereum’un (ETH) düşmesi neredeyse bekleniyordu.

Fiyattaki düşüşe katkıda bulunan bir diğer önemli faktör, Bitcoin için nispeten yüksek finansman oranlarıydı. Bu, 64.000-65.000 $’lık güçlü teknik direncin yanı sıra, BTC’nin Coinase’in listelemesiyle ilgili hype azalmaya başladıktan sonra 60.000 $’lık desteği test etmesinin olası nedenleri oldu.

Bu arada, 60.000 $ seviyesi Bitcoin için önemli bir fiyat noktası çünkü BTC’nin bunun üzerine çıkması yaklaşık bir ay sürdü.

Bu nedenle, Bitcoin’in önümüzdeki haftaya kadar yükselen piyasa yapısını korumak için 60.000 dolarlık alanı elinde tutması önemlidir.

Traderlar Daha Sonra Ne Olacağını Tahmin Ediyor

Aynı zamanda, kripto para traderları Bitcoin’in yeni haftalık mumuyla nereye gideceği konusunda karışık bir duyguya sahipler.

Örneğin, popüler bir kripto para birimi türevleri traderı olan Cantering Clark, opsiyon verilerine göre piyasanın mutlaka yükseliş veya düşüş eğilimi göstermediğini söyledi.

Bunun yerine Clark, opsiyon piyasası trendinin Bitcoin’in muhtemelen yan hareketler göreceğini gösterdiğini ve bunun da yaklaşık 60.000 $’lık konsolidasyon anlamına geleceğini belirtti.

Uzun vadede, traderlar Bitcoin konusunda hala iyimser. “Crypto Capo” olarak bilinen bir trader, Bitcoin’in tarihsel eğilimlere dayanarak 1.000 gün öncesine uzanan bir aralıktan çıktığını belirtti.

“Şimdi biraz BTC teknik analizi. Bitcoin 1000 günden fazla birikim aralığından çıktı. Bu genellikle uzun uzatmalarla sonuçlanır. Şu anda, önceki ATH’ye göre artış sadece 0.”

Bitcoin 60.000 $’ın Altına Düştü – BTC Fiyatını Aşağı Çeken Nedir? – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.