bir-kripto-para-borsasi-daha-xrp-kararindan-geri-dondu

Bir Kripto Para Borsası Daha XRP Kararından Geri Döndü

Japonya merkezli kripto para borsası DeCurret, XRP alım satım işlemlerini tekrar başlattığını açıkladı. Medyaya yansıyan son haberlere göre Japonya merkezli kripto para borsası DeCurret, XRP kararından geri döndü. Buna göre, XRP birkaç işlem çiftinde tekrar aktif edilecek.

Relist XRP Hareketi Büyüyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Ripple arasındaki dava nedeniyle birçok kripto para borsası XRP’yi delist etmişti. Coinbase, Binance US gibi dev borsalar tüm XRP operasyonlarını davanın akabinde durdurdu.

Yaklaşık bir ay önce XRP destekçileri, Twitter üzerinden “Relist XRP” hareketi başlattı. Popüler sosyal medya uygulamasında #relistxrp hashtag’i ile gündem olan XRP yatırımcıları, şimdiden birkaç borsayı etkilemiş gözüküyor. Bununla birlikte “relist XRP” konusu 35.000’den fazla tweet ile trend topic oldu.

Popüler kripto paranın destekçileri, borsalara tüm XRP işlemlerini tekrar aktif etme çağrısında bulundu. Ripple’ın SEC davasındaki kaydettiği ilerleme, birçok borsanın ilgisini çekmiş gözüküyor. Bunun yanı sıra dava henüz devam ederken Ripple lehine oluşan hava ile birlikte bazı borsalar XRP’yi relist etti bile.

SEC Avukatının Gündem Olan Demeci

XRP destekçilerinin borsaları popüler kripto parayı relist etmesi için baskıda bulunmasının sebebi Ripple’ın davada kaydettiği ilerleme olarak değerlendirilebilir. Dava sırasında SEC avukatının yalnızca Ripple ve Ripple’a bağlı yan kuruluşların XRP’yi yasadışı sattığını dile getirmesinin ardından gözler borsalara çevrildi. Bu ifade, ABD merkezli borsaların XRP satışından sorumlu tutulmayacağı olarak yorumlandı.

Bununla birlikte İsviçre merkezli kripto para borsası Lykke, XRP’yi relist eden ilk borsa oldu. ABD merkezli borsaların popüler kripto para birimini relist edip etmeyeği merak konusuyken, şu ana kadar bir gelişme kaydedilmedi. Haberimizin hazırlandığı sırada XRP, 1.35 dolardan işlem görüyor.