binance,-yasal-onayini-aldi!-yeni-mujde-geldi

Binance, Yasal Onayını Aldı! Yeni Müjde Geldi

Dünyanın en büyük kripto para borsası farklı bölgelerdeki yasal izinlerini genişletmeye devam ediyor. Son onay ise Abu Dabi’de alındı. Peki düzenleyicilerden alınan bu onayların borsaya sağladığı avantajlar neler? Bugüne kadar kaç bölgede resmi izin alındı? Konuyla ilgili tüm detaylar sizlerle.

Binance Üçüncü Onayı Aldı

Abu Dabi Global Market’ten alınan ilkesel onay, Binance‘nin kripto para birimleri de dahil olmak üzere dijital varlıklarda bir komisyoncu-bayi olarak çalışmasına izin veriyor. Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Abu Dabi’de faaliyet göstermek için prensipte onay aldı ve Bahreyn ve Dubai’den sonra Orta Doğu bölgesinde üçüncü düzenleyici onayını aldı.

Abu Dabi Global Market’ten (ADGM) alınan ilkesel onay, Binance’nin kripto para birimleri de dahil olmak üzere dijital varlıklarda bir komisyoncu-bayi olarak çalışmasına izin veriyor. Tam lisanslı bir firma olmadan önce Binance kripto para borsasının bu süreci tamamlaması gerekiyordu. Yani önemli bir kilometre taşı geride bırakıldı.

Birleşik Arap Emirlikleri Kripto Para

Abu Dabi Global Market, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentinde, tarihsel olarak kendi yetki alanı içinde sağlanan finansal hizmetlerin düzenleyici ve denetleyici gözetiminde önemli bir rol oynayan uluslararası bir finansal serbest bölge olarak hizmet vermektedir. ADGM, Binance’nin dünya genelinde düzenleyici lisanslar alma çabalarına karşılık olarak şunları söyledi:

“IPA, Binance‘nin kendisini uluslararası kabul görmüş ve iyi düzenlenmiş bir finans merkezinde tam olarak düzenlenmiş bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı olarak kurma planlarının bir parçasıdır.”

ADGM, Abu Dabi’yi “hızlı büyüyen sanal varlıklar merkezi ve dijital ekonomi” olarak daha da konumlandırmak için yerel ve küresel kripto şirketlerine benzer düzenleyici onaylar sağlama niyetini de paylaştı.

Binance dışında, önde gelen kripto borsası FTX, daha önce Abu Dabi’den sonra BAE’nin en büyük ikinci şehri olan Dubai’de işletme lisansları almıştı. 22 Mart’ta ADGM, ADGM lisanslı şirketlerin yargı bölgesinde NFT işlemlerini kolaylaştırmasına izin verileceğini öneren bir danışma belgesi yayınladı.