binance-ceo’sunun-neredeyse-tum-varligini-kripto-paralar-olusturuyor-–-mahsup.net

Binance CEO’sunun Neredeyse Tüm Varlığını Kripto Paralar Oluşturuyor – Mahsup.net

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su ve dünyanın en büyük kripto milyarderlerinden biri olan Changpeng Zhao’nun kripto paralar dışında pek bir varlığı bulunmuyor. CZ, Çarşamba günkü Bloomberg röportajında şunları söyledi:

“Bir şeye sahip olmaktan çok, likiditeye değer veren insanlardan biriyim. Aslında hiçbir şeye sahip olmamayı tercih ediyorum.”

Artık herhangi bir mülke veya çok fazla fiat para birimine sahip olmadığı için Bitcoin (BTC) gibi çeşitli kripto para birimlerinin tüm net değerinin neredeyse 0’ünü oluşturduğunu belirtti. Net değerinin ne kadarını kriptoya yatırdığı konusunda ise Changpeng Zhao, şu ifadeleri kullandı:

“Muhtemelen 0’e yakın. Herhangi bir fiat param yok. Sahip olduğum fiziksel şeyler, muhtemelen net değerim açısından ihmal edilebilir. Yani bu, bir kavram değişimi. Fiat satın almak için kripto kullanmıyorum, ev satın almak için kripto kullanmıyorum. Ben, sadece kripto tutmak istiyorum. Ve gelecekte kripto paramı nakde dönüştürmeyi planlamıyorum.”

Zhao, kripto portföyünü geliştirmesinin biraz zaman aldığını söyledi. ilk Bitcoin’ini altıktan sonra CEO, 2006’da Şangay’da satın aldığı dairesini satma çabasındaydı. “Bitcoin almak için dairemi sattım ve ayrıca işimi bıraktım. Bir daire kiralayabilir veya bir otelde kalabilirsiniz – bu size daha fazla likidite sağlar,” dedi.

Binance CEO’su daha önce herhangi bir fiat para birimi olmadığını iddia etmişti. Zhao, Şubat ayında Twitter’da “0 fiat param var,” dedi ve yalnızca geleneksel parayla yapılabilen ödemeler için kripto paralarını fiat’a çevirdiğini bildirdi.

Çin’in Hurun Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre Zhao, kripto ve blockchain endüstrisinde dünyanın en zengin adamlarından biri. Ocak 2021 tarihi itibariyle 8 milyar dolar olarak tahmin edilen toplam serveti ile en zengin üçüncü kripto milyarderi durumunda.

Binance CEO’sunun Neredeyse Tüm Varlığını Kripto Paralar Oluşturuyor – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.