binance-ceo’sundan-dikkat-ceken-aciklama:-iyi-bir-ornek-degilim!

Binance CEO’sundan Dikkat Çeken Açıklama: İyi Bir Örnek Değilim!

Binance CEO'sundan Dikkat Çeken Açıklama: İyi Bir Örnek Değilim!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance CEO‘su Changpeng Zhao, verdiği ancak uygulamadığı yatırım tavsiyeleri de dahil olmak üzere çeşitli konuları tartışmak için bugün erken saatlerde Reddit’e gitti.

Changpeng Zhao: İyi Bir Örnek Değilim

Piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance CEO’su Changpeng Zhao, hem yatırımları hem de sektörle ilgili birçok konuyu konuşmak için Reddit’te bir soru-cevap yayınına katıldı.

Zhao, yayın sırasında yaptığı açıklamalarda yatırım için iyi bir örnek olmadığını dile getirdi ve şöyle söyledi;

Yatırım açısından iyi bir örnek değilim. Çeşitlendirme yapmıyorum. Çoğu kişiye çeşitlendirmeyi öneriyorum. Ama ben tamamen Binance’teyim. Binance‘te BNB ve BTC’de yatırımım var. Ayrıca Binance Kartımı gittiğim her yerde kullanıyorum.

Daha önce Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda ticaret sistemleri geliştiren ve Bloomberg Tradebook’ta vadeli işlem sistemleri üzerine çalışmış olan 44 yaşındaki kişi, 2017’de Binance’i kurdu. Forbes’a göre Zhao, şirkette toplam 0 hisseye sahip ve şu anda şirkette. 17,4 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 19. kişisi.

Binance Neden Yeniden Luna Ticaretine Başladı?

Binance’in LUNA ticaretine neden yeniden başladığına ilişkin bir soruya yanıt olarak Zhao, ağın doğrulayıcılar tarafından durdurulması nedeniyle durdurulduğunu açıkladı. Doğrulayıcılara devam etmeleri için baskı yapan şeyin Binance’in ticareti olduğunu ekledi.

Doğrulayıcılar blok zincirini duraklattığında ticareti kısa süreliğine askıya aldık, bu bile çok fazla şikayete neden oldu. Ancak eylemimizin doğrulayıcıları birkaç saat içinde ağı yeniden başlatmaya zorladığına inanıyorum.

Zhao ayrıca piyasalarda kapsayıcı önyargı eksikliğinin de altını çizdi.

Son olarak, kimse sırf ticaret devam ediyor diye kimseyi satın almaya zorlamıyor. Satıcılardan devralmak isteyen yüksek risk toleranslı alıcılar var. Piyasa tarafsızdır.

Binance Chain‘in merkezi yapısıyla ilgili gelen bir soruya Zhao şu şekilde cevap verdi;

Düşük doğrulayıcı sayısı daha hızlı işlemler elde edilmesine yardımcı oluyor.

Ünlü CEO ayrıca, bu tür kararlara dahil olmadığını, ancak bunu zincirin çekirdek geliştiricileriyle görüşeceğini söyledi ve şöyle devam etti;

 Sınırlı teknoloji anlayışım, blok zinciri evrimimizin bu zamanında bir dizi düğüm ile performans arasında bir değiş tokuş var.

Zhao, hacim olarak dünyanın en büyük kripto para borsasındaki kullanıcı fonlarına gelince, bunların asla şirketin operasyonel fonlarıyla karıştırılmadığını açıkladı. Herhangi bir iflas veya benzeri bir olay olması durumunda, “paralar hissedarlardan önce kullanıcılara iade edileceğini” taahhüt etti.