binance-ceo’su-bitcoin-ve-altcoin’lerdeki-dususe-reaksiyon-verdi-–-mahsup.net

Binance CEO’su Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Düşüşe Reaksiyon Verdi – Mahsup.net

Bitcoin ve altcoin piyasası düşüş eğilimindeyken bu duruma Binance CEO’su Changpeng Zhao da (CZ) tepki verdi:

Binance CEO’su tweet’inde “Sizin kripto alanından çıkmanızı sağlamak istiyorlar,” anlamına gelen bir cümle kurdu. Changpeng Zhao, tweet’indeki açıklamasının finansal tavsiye niteliğinde olmadığını da sözlerine ekledi. Traderlar ve yatırımcılar, telafisi olmayan beklenmedik kayıpları önlemek için gerekli özeni göstermeye devam etmeli.

CZ, ayrıca, “HOLD” ifadelerinin kullanıldığı William Wallace gif’i paylaştı. “Kripto paralarınızı elinizde tutun” demeye getirse de CZ, bunun da finansal bir tavsiye olmadığını belirtti:

Sabah saatlerinden itibaren kripto piyasası, yükseliş eğilimi nedeniyle değil; ani düşüşü nedeniyle yatırımcıları bir kez daha şok etti. CoinGecko’daki ilk 100 kripto para birimi, son 24 saatte  ile ’lik kayıplar sergiliyor. Bu durum, küresel kripto yatırımcıları arasında FUD’ye (Fear, Uncertainty, Doubt / Korku, Belirsizlik ve Şüphe) neden olabilecek bir olay.

Bitcoin ve altcoin piyasası sert düşüş yaşadı

Piyasa açısından bakıldığında, kripto dünyasının piyasa değeri 2 trilyon doların altına inmiş durumda.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere bugün, öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) 11 bin doları silerek 52 bin dolar seviyelerine gerilemişti. Yazım sırasında 54.524 dolar civarından işlem görüyor. Ethereum (ETH), 2.115 dolar seviyesine inmiş durumda. Üçüncü en büyük kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) ise 448 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, son 24 saat içerisinde  oranında kayıp yaşadı.

Dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP ise son bir gün içerisinde “.9 oranında geriledi. Yazım sırasında 1.25 dolardan işlem görüyor.

Binance CEO’su Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Düşüşe Reaksiyon Verdi – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.