binance,-15-coin-yakimini-gerceklestirdi:-595-milyon-dolarlik-bnb-yok-edildi!-–-mahsup.net

Binance, 15. Coin Yakımını Gerçekleştirdi: 595 Milyon Dolarlık BNB Yok Edildi! – Mahsup.net

Dünyanın önde gelen kripto borsası Binance, 15’inci BNB yakımını tamamladı. Yaklaşık 600 milyon dolarlık coin yakan Binance için bu değer, coin yakımı açısından bir rekora işaret ediyor.

Binance, bugün Türkiye saati ile öğlene doğru 1,1 milyon token’ın yakılmasıyla 15. BNB yakımının tamamlandığını duyurdu. Yakılan coin miktarı, geçmişte yakılan miktarlardan çok daha az olsa da dolar cinsinden rekor kırdı.

Malta merkezli kripto para borsasından yapılan duyuruda, şirketin “Binance whitepaper’ına uygun olarak” 15. üç aylık BNB token yakımını tamamladığı bildirildi. İmha edilen coin miktarı 1.088.888. İlginç bir şekilde, bu aslında BNB açısından yakılan en küçük miktarlardan biri. Bir önceki yakımda 3.619.888 Binance Coin (BNB) yakılmıştı.

Bununla birlikte Binance’in yerel token’ının fiyat artışıyla birlikte bu sefer dolar fiyatı açısından yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) oluşturuldu. Şirket, 15. BNB token yakımının 595,3 milyon dolar değerinde olduğunu söyledi.

Popüler kripto borsası, token arzını 100 milyona düşürene kadar üç aylık kârının belirli bir yüzdesine karşılık BNB’yi satın alıp yok edeceğine söz verdi. En son olaydan sonra BNB arzı 154,5 milyona düştü.

Piyasa değerine göre üçüncü sırada yer alan Binance Coin (BNB), bu yıl yüzde 1.000’in üzerinde değer kazandı

Binance Coin, yılın başından bu yana fiyat açısından en iyi performans gösterenlerden biri. BNB, 2020’ye 40 doların altında girdi ancak hızla değer kazandı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto para birimi bu hafta başlarında 640 dolarlık en son rekoruna ulaştı.

BNB, o zamandan beri 100 dolardan daha fazla bir düşüş yaşadı ve şu anda 514 dolar seviyesinden işlem görüyor. Yine de yılın başından bu yana yaklaşık yüzde 1.200 kadar arttı.

Binance, 15. Coin Yakımını Gerçekleştirdi: 595 Milyon Dolarlık BNB Yok Edildi! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.