beyaz-saray:-enflasyonun-olaganustu-derecede-yukselmesini-bekliyoruz

Beyaz Saray: Enflasyonun olağanüstü derecede yükselmesini bekliyoruz

Dünyanın en büyük ekonomisi ABD’de Mart ayı enflasyon rakamları bugün açıklanacak. Uzmancoin Youtube kanalından da canlı olarak duyurulacak olan rakamlarla ilgili ise Beyaz Saray’dan gelen değerlendirmeler yeni bir rekorun kaçınılmaz olduğu yönünde…

“Savaşın etkileri yansımadı”

Konuyla ilgili dün ABD’li gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Beyaz Saray basın danışmanı Jen Psaki, savaşın etkilerinin rakamlara ne kadar yansıdığının şimdi görüleceğini belirtti:

“Putin’in açtığı savaş nedeniyle, fiyatlarda yaşanan yükselişlerin rakamlara yansımasını Şubat’ta görmedik. Bunu şimdi göreceğiz. Bu yüzden, Mart ayındaki enflasyon rakamının olağanüstü derecede yüksek gelmesini bekliyoruz. Manşet enflasyon ile çekirdek enflasyon arasında büyük fark olacaktır. Bu da yemek ile enerji piyasalarındaki küresel bozulmayı bize gösterecektir. Benzin fiyatlarında kısa vadede yaşanan %’lik artış, rakamlara yansıyacaktır”

Jack Dorsey: Yöneticiler her defasında halkı aldatıyor

Yıllardır her hafta belli oranda Bitcoin alan ve bunun enflasyona karşı korunmak için en iyi seçenek olduğunu belirten Twitter ve Block kurucu ortağı Jack Dorsey de, Psaki’nin yaptığı yorumlara sessiz kalmadı. ABD yönetimlerinin sürekli olarak sorumluluk almaktan kaçtığını belirten Dorsey, şunları söyledi:

“Cumhuriyetçi ya da Demokrat farketmeksizin, her yönetimin halk üzerinde bir güven inşa etme şansı vardır. Ancak her defasında, bu yönetimler insanları aldatmayı seçiyorlar ve sıfır güven politikası güdüyorlar. Hangi parti olduğu önemli değil, sistem önemli”

“Kripto paralarla ilgilenmiyorum”

Bir takipçisinin, “Her iki taraf da o kadar kötü ki, sizi yeniden zengin edecek olan kripto paralar dışında hiçbir şey düşünemeyecek hale geldiniz” sözünü de cevaplayan Dorsey şu ifadeleri kullandı:

“Benim zengin olmak gibi bir hedefim yok. Ben sistemi düzeltmeye çalışıyorum. Ayrıca kripto paralarla da ilgim yok”

Dorsey, bilindiği üzere Bitcoin dışında hiçbir kripto para almıyor.

The post Beyaz Saray: Enflasyonun olağanüstü derecede yükselmesini bekliyoruz appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.