bank-of-america-stratejistlerinden-“resesyon”-vurgusu:-kripto-para-piyasasi,-ne-yonde-etkilenecek?

Bank of America Stratejistlerinden “Resesyon” Vurgusu: Kripto Para Piyasası, Ne Yönde Etkilenecek?

Bank of America (BofA) stratejistleri, FED‘in parasal politikasını sıkılaştırmaya başlamasıyla ABD ekonomisinde bir durgunluk yaşanabileceğini belirtti. Haftalık yatırım notunda Bank of America stratejistleri, “resesyon” vurgusu yaptı ve piyasaların ne yönde etkilenebileceği ile ilgili görüş bildirdi. Ayrıca BofA baş yatırım stratejisti ise bu süreçte emtiaların ve kripto para birimlerinin tahvil ve hisse senetlerinden daha iyi bir performans sergileyebileceğine yönelik düşüncelerini paylaştı.

Bank of America Stratejistleri, “Resesyon” Vurgusu Yaptı

Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre Bank of America‘nın baş yatırım stratejisti Michael Hartnett, haftalık araştırma notunda bir süredir devam eden “enflasyon şoku” ve yakın vadede başlayan “faiz şokunun” ABD ekonomisinde bir durgunluğa neden olabileceğini belirtti. Michael Hartnett, ABD’de işsizlik oranındaki %1,5’lik artışa dikkat çekerek bu artışın resesyona işaret ettiğini vurguladı.

Ayrıca Bank of America (BofA) baş yatırım stratejisti Michael Hartnett, bu süreçte nakit, emtia ve kripto para birimlerinin tahvil ve hisse senetlerinden daha iyi bir performans gösterebileceğine yönelik fikrilerini paylaştı.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Ediyor

Son haftalarda düşüş yönlü bir ivme yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde de değer kayıplarına hız kazandırdı ve günün erken saatlerinde 40.000 doların altına geriledi. Bitcoin’deki bu değer kaybı ile birlikte de çok sayıda altcoin, çift haneli değer kayıpları kaydetmeye başladı. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş hareketlerinin ardından 3.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise CoinGecko verilerine göre 1,95 trilyon dolara geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmalar doğrultusunda gerçekleştirmelidir.