bank-of-america:-“resesyon-soku”-geliyor,-kripto-paralar-one-cikabilir

Bank of America: “Resesyon şoku” geliyor, kripto paralar öne çıkabilir

Bank of America stratejistleri, haftalık araştırma notunda, makro-ekonomik tablonun hızla kötüleştiğini, bu durumun Fed artan enflasyonu dizginlemek için para politikasını sıkılaştırırken ABD ekonomisini resesyona itebileceğini savundu.

BofA baş yatırım stratejisti Michael Hartnett, “‘Enflasyon şoku’ kötüleşiyor, ‘faiz şoku’ yeni başlıyor, ‘resesyon şoku’ geliyor.” dedi ve bu bağlamda nakit, emtialar ile kripto paraların tahvil ve hisse senetlerinden daha iyi performans gösterebileceğini ekledi.

Çarşamba günü yayımlanan Fed tutanaklarıyla birlikte 9 trilyon dolara yaklaşan bilançonun daraltılması planının Mayıs toplantısında onaylanması bekleniyor. Öte yandan yatırımcıların büyük çoğunluğu da faiz oranının 50 baz puan artırılacağı görüşünde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – 15 analist 6 büyük kripto para için Nisan ortasını işaret etti

BofA stratejistleri, 2022’deki parasal sıkılaşmanın kripto paraya pozitif yansıyabileceği konusunda yalnız değiller. Örneğin Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, yakın zaman önce yaptığı bir yorumda “2022 yılında birçok varlık, 2021 yılının aşırılıklarından dolayı güçlü deflasyonist politikaların etkisinde kalacak. Ancak Bitcoin, küresel dijital teminat özelliğinin her geçen gün olgunlaşmasıyla birlikte bu anlamda kendini diğerlerinden ayıracak bir şekilde öne çıkacaktır.” demişti.

The post Bank of America: “Resesyon şoku” geliyor, kripto paralar öne çıkabilir appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.