balinalar-bu-altcoine-yoneldi!-fiyati-1-dolari-asabilir!

Balinalar Bu Altcoine Yöneldi! Fiyatı 1 Doları Aşabilir!

Blockchain analitik firması Santiment, kripto para piyasaları çöküşe geçmişken bu altcoinde balina hareketliliği tespit etti. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 39.400 dolardan alıcı buluyor ve fiyat 39.200 dolar dibini yeniden test etmeye hazırlanıyor. Risk piyasalarındaki kaçış Bitcoin’in yönünü yeniden aşağıya çevirmesini sağladı.

Balinaların Aldığı Altcoin

Blockchain analitik firması Santiment, ADA 1,00 doları geri almak için mücadele ederken Cardano’nun en büyük balinalarının davranışlarına ışık tutuyor. Santiment, Cardano’nun tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık ` düşmesine rağmen, ADA balinalarının son iki yılda mevcut arzın en büyük yüzdesine sahip olduklarını söylüyor.

Cardano (ADA) balinaları, cüzdanlarında en az 10 milyon ADA tutan yatırımcılara verilen isimdir. Cardano, tüm zamanların en yüksek seviyesi 3,10 dolardan bu yana Y düştü. Bununla birlikte, varlığın en büyük balinaları (10M ADA’ya sahip), iki yıl içinde F,6 ile en yüksek arz yüzdesine geri döndü. Bu adreslerin büyük bir kısmının borsalara ait olduğu biliniyor.

Ethereum (ETH) ve Bitcoin

Altcoin piyasasının geri kalanına bakıldığında, Santiment, Ethereum (ETH)’a dikkat çekiyor ve ETH’yi çevreleyen aşırı olumsuz duyguların yakın gelecekte trendi tersine çevirebileceğini düşünüyor.

“Mart’ın ardından piyasa değerleri düşmeye devam ederken kripto çevrelerinde dolaşan çok fazla düşüş var. Özellikle Ethereum, fiyat artışından önce bile bir ton FUD gördü ve mevcut seviyeler dipten iyi bir giriş noktası olabilir”.

Bitcoin (BTC)’a gelince, Santiment yatırımcıların önemli bir kısmının ortalama bir kazançla Bitcoin’den ayrıldığına dikkat çekti.

“Bitcoin’in 40.000 doların altına düşmesi büyük miktarda kâr getiren işlemin ardından gerçekleşti. İlginç bir şekilde, bu ani artışlar tipik olarak fiyatlar yükselirken meydana gelir ve bu, birçok BTC’nin negatif kar bölgesinde olmadan hemen önce yatırımcı kapitalizasyonuydu”.

Çin’de artan vakalar, Terra’nın yaptığı alımların getirdiği coşkunun azalması ve FED’in şahin görünümüyle alakalı kararlı mesajları risk varlıklarını olumsuz etkiliyor. Başta Bitcoin olmak üzere hisse senedi piyasaları da günlerdir kayıplar yaşıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.