ayi-sezonunda-alinacak-en-iyi-5-altcoin!-kripto-para-gurusu-acikladi!

Ayı Sezonunda Alınacak En İyi 5 Altcoin! Kripto Para Gurusu Açıkladı!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin beklenmedik bir şekilde büyük kayıplar yaşadı ve altcoinler çok daha ciddi zararlar gördü. Uzunu bir süredir ayı sezonundayız ve piyasalar diplere doğru gidiyor. Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin 29.000 dolar seviyesini kaybetmek üzereydi. Peki ay sezonunda alınabilecek en iyi altcoinler hangileri? Bu sorunun cevabını CryptoBusy’nin ev sahibi Tom verdi.

Chainlink (LINK)

Milyonlarca yatırımcı tarafından takip edilen analist listenin başında Chainlink’i yazdı. Chainlink, evrensel olarak bağlantılı akıllı sözleşmeler sağlayan bir blockchain soyutlama katmanıdır. Chainlink, blockchainlere hizmet verir ve yıllardır sayısız projeye altyapı sağladılar. Harici veri beslemeleri ve daha çok sayıda özellik için blockchain tabanlı projeler Chainlink’i kullanıyor.

Tom şunları söyledi;

“Chainlink, uzun vadede tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönme potansiyeline sahip. Bugünlerde 7,5 dolar seviyelerine gevşedi ve fiyatı ciddi anlamda ucuzladı. Geçtiğimiz 5 yılda ciddi sayıda projenin buradan yararlandığını gördük, gelecekte de böyle olacak”.

Cosmos (ATOM) ve Diğerleri

İş kanıtı (PoW) ile çalışan ağlar “yavaş, pahalı, ölçeklenemez ve çevreye zararlı” olarak tanımlanıyor. Yüksek işlem ücretleri kripto para topluluğunun önemli bir kısmını bu platformlardan uzaklaştırıyor. Cosmos (ATOM) ise tüm sorunları ortadan kaldıran bir alternatif olmak için çalışıyor. Uzun bir süredir görmediği diplere ulaşan fiyatın hızla yükseleceğini düşünen Tom, bunun bir fırsat olduğunu söylüyor.

Listede bahsedilen bir sonraki altcoin ise Hedera (HBAR). Hedera, bireylerin ve işletmelerin güçlü merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan, merkezi olmayan ekonomi için en çok kullanılan, sürdürülebilir, kurumsal düzeyde kamu ağıdır.

Dördüncü sırada ise VeChain (VET) var. Bu, çok yönlü, kurumsal düzeyde bir L1 akıllı sözleşme platformudur. VeChain, blockchain uygulamalarını keşfetmek için bir dizi işletmeyle birlikte çalışan özel bir konsorsiyum zinciri olarak 2015 yılında başlatıldı.

Tom, listenin sonuna XRP’yi yazdı. XRP, bir kripto para birimi ödeme sistemi olan Ripple Labs Inc tarafından geliştirilen ürünlerin yerel kripto para birimidir. XRP, kullanıcıların hem bireysel müşterilerin hem de bankaların potansiyel ilgisini çekerek, kullanıcıların çok düşük bir maliyetle para göndermesine olanak tanır. Bugüne kadar çok sayıda merkez bankasıyla anlaştılar ve anlaşmalar gereği açıklayamadıkları daha fazla ülkenin olduğunu söylüyorlar.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.