axie-infinity-saldirisinda-calinan-ethereum’lardan-5500’u-harekete-gecti

Axie Infinity saldırısında çalınan Ethereum’lardan 5500’ü harekete geçti

Ronin köprüsünden çalındığı dönemde 625 milyon değerde olan 173 bin 600 ETH (bugünkü değeri 350 milyon dolar) parça parça hareketlerine devam ediyor. Bu dönemde birçok Ethereum’u borsalara taşıyan hatta 5.8 milyon dolarlık kısmını da Nisan ayında Binance’e kaptıran hacker’lar 5500’ten fazla ETH’yi de hareket ettirdiler.

100’lü gruplar halinde Tornado Cash’e…

Ronin hacker’ının, bir adrese 5505 ETH gönderdiği belirlenirken, gönderici adrese gelen bu ETH’lerin de hacker’ın ana adresinden geldiği tespit edildi. Bu sabah erken saatlerde yapılan işlemler, 100 ETH grupları halinde yapılırken, 55’ten fazla da işlemin gerçekleştirildiği görüldü. ETH’ler bölüm bölüm Tornado Cash sistemine aktarıldı.

Hacker’ın bu cüzdanında şu anda sadece 3.4 ETH kaldığı görülüyor ve birçok ETH’nin de Tornado Cash’e gönderildiği ve daha sonra da satıldığı varsayılıyor. Bilindiği üzere Tornado Cash, fonların gittiği adres ile çıkış yaptığı adres arasındaki zincir üstü bağlantıyı kırarak yok ediyor ve böylece gizlilik sağlanmış oluyor. Hacker’lar da genellikle çaldıkları varlıkları bu sistemler vasıtasıyla yıkamış oluyorlar.

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce ABD’li 3 devlet kurumu FBI, Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı ile ABD Hazine Bakanlığı, Ronin saldırısının arkasında Kuzey Koreli Lazarus grubunun olduğunu belirtmişti.

29 Mart günü ortaya çıkan saldırı aslında 23 Mart’ta gerçekleşmiş ve Axie Infinity oyunu için Sky Mavis tarafından özel olarak geliştirilmiş olan Ronin’den 173 bin 600 ETH ve 25.5 milyon USDC çalınmıştı.

The post Axie Infinity saldırısında çalınan Ethereum’lardan 5500’ü harekete geçti appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.