axie-infinity-(axs)-hack’inde-son-gelismeler!

Axie Infinity (AXS) Hack’inde Son Gelişmeler!

Elde edilen son bilgilere göre Ronin Network’te çalınan 173.600 Ethereum’un bir kısmı hareket halinde.

PeckShield’deki ekibe göre, bilgisayar korsanı şimdiye kadar çalınan Ethereum’un (13,020 ETH) %7,5’ini Tornado Cash aracılığıyla akladı.

Bu da cüzdanında hala yaklaşık 512 milyon dolar değerinde 159.710 Ethereum olduğu anlamına geliyor.

AXS Hack’i ve Detaylar

Yapılan açıklamalara göre SlowMist’teki ekip, çalınan Ethereum’ların hareketini yakaladı ve bilgisayar korsanının fonları 02:00 ile 16:00 UTC arasında taşımayı tercih ettiğini ortaya çıkardı.

BBC’ye göre, çalınan 625 milyon doların 400 milyon doları, popüler Axie Infinity oyun metaverse oyuncularına aitti. Buna ek olarak Axie Infinity’nin ana şirketi Sky Mavis, saldırıdan etkilenen tüm oyunculara tazminat ödeme sözü verdi. Aynı zamanda Sky Mavis, bilgisayar korsanlarını izlemek ve çalınan fonları kurtarmak için kolluk kuvvetleriyle işbirliği yaptıklarını da açıkladı.

Ek olarak Sky Mavis, Binance tarafından 150 milyon dolarlık bir yatırımla Axie Infinity oyuncularına geri ödeme yapma konusunda da destek aldığını ifade etti. Binance CEO’su Changpeng Zhao da küresel kripto ekosisteminin talihsiz saldırıya rağmen gelişmeye devam etmesi gerektiğini vurguladı ve şu sözleri kullandı:

Küresel ekosistemin gelişmeye ve olgunlaşmaya devam etmesi için, özellikle güçlü yanımız olan güvenlik söz konusu olduğunda, birlikte çalışmamız zorunludur. Binance Launchpad’de Axie Infinity projesinde birlikte çalıştığımızdan beri Sky Mavis ekibinin muazzam çalışmasını ve büyümesini gördük. Sky Mavis’in daha büyük endüstri için çok fazla değer ve büyüme getireceğine inanıyoruz ve son olayı çözmek için çok çalıştıkları için onları desteklemenin gerekli olduğuna inanıyoruz.

Fonlar, Kullanıcılar İçin Toplanacak

Yapılan açıklamalara göre bu durum sonrasında toplanan fonlar saldırıdan etkilenen kullanıcılara geri ödeme yapmak için kullanılacak. Ayrıca Sky Mavis, kayıpları tamamen telafi etmek için kalan fonları Sky Mavis ve Axie bilanço fonlarından alacak.

Dolayısıyla bu durum her ne kadar AXS fiyatını etkilemiş olsa da ekibin titiz bir şekilde çalıştığı ve Binance’in de bu noktada Axie Infinity’nin destekçisi olduğu görülüyor.