avax-ve-xrp-degil-bu-altcoin-ralli-sinyalleri-veriyor!

AVAX ve XRP Değil Bu Altcoin Ralli Sinyalleri Veriyor!

Solana (SOL), Mart rallisinin ardından bir sakinliğe ulaştı. Ancak fiyat grafikleri incelendiğinde SOL’un bazı destek noktaları yakalayabileceği görülüyor. SOL, Mart ayındaki rallisinden sonra aylık %’in üzerindeki artışını devam ettiriyor.

SOL Fiyat Geçmişi

SOL, geçtiğimiz hafta 143,5 dolara kadar ulaşabilmişti. Ancak bu destek noktalarını aşamayarak bir gerileme kaydediyor. Ayrıca SOL, dün 121 dolara kadar tekrar ulaşabildi. Ancak bu yazı yazılırken SOL, son 24 saatteki %7’e yakın düşüşüyle 110,37 dolardan işlem görüyor. Yine de bu düşüşler, SOL için bir gerilemeyi ifade etmiyor. SOL’ün boğa koşusu, 14 Mart’ta 78 dolardan başlamıştı ve 2 Nisanda 143 dolarla bu koşu, zirvesini bulmuştu.

Ayrıca SOL’ün bu fiyat düzeltmeleri, fiyatın RSI ve MFI değerlerine bakıldığında bir aşırı alım bölgesinden çıktığı da gözlemleniyor. Ayrıca SOL’ün son 4 saatlik grafiği, dün yaşanan çekilmelerde olduğu gibi SOL’ü aşırı satım bölgesine itebilir olarak görülüyor.

Binance ve Etkisi

Öte yandan Binance, Solana ağındaki teknik sorunlar nedeniyle SOL ile yapılan işlemleri askıya almıştı. Bu, direkt olarak SOL’ün fiyatına etki ediyor. Binance gibi piyasanın dev borsalarından bir tanesinin bu kararı alması, birçok yatırımcıya SOL işlemi yapması hakkında engel oluyor. Dolayısıyla SOL piyasasındaki hareketlenme duruyor. Ancak yine de SOL, 110 dolar fiyat seviyesinden destek almak için sürekli zorluyor gibi gözüküyor.

SOL, 110 dolarlık destek noktasını test etme çabalarına dün sonuç bulabilmiş ve 120 dolara kadar tekrardan yükselebilmişti. Bu kısa vadeli ralli, 0,272 FIB seviyesinde güçlü bir dirence karşı yapıldı. Uzmanlar, bu 110 dolarlık destek noktasının SOL için önemli olduğunu vurguluyor. Dolayısıyla uzmanlar, SOL’ün tekrardan bu destek noktasını test edeceğini ve yeni rallilere başlayabileceğini öngörüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.