avax-neden-dusuyor?-2022-avax-analist-yorumlari!

AVAX Neden Düşüyor? 2022 Avax Analist Yorumları!

Son 24 saatte yüzde 5 değer kaybeden AVAX, 66 dolar seviyelerine kadar gevşedi. Peki bu düşüşü tetikleyen gelişme neydi? Solana ve AVAX hali hazırda Ethereum’un en büyük rakipleri olarak görülüyor. Elbette Ethereum’un tam anlamıyla PoS algoritmasına geçmesi onların payını etkileyecek. Ancak bugüne baktığımızda halen güçlüler ve iyi sayıda kullanıcıya ev sahipliği yapıyorlar.

Bitcoin’in düşüşünü tetikleyen en büyük gelişme Bitcoin’in kayıplarıdır. AVAX hakkında birkaç gün önce bir uyarı paylaşmış kritik destek seviyesinin artık kırılabileceğinden bahsetmiştik. Nitekim öyle de oldu ve AVAX 66 dolar seviyelerine gevşedi. O halde öncelikle Bitcoin’in güncel görünümünü ele almalıyız.

Bitcoin (BTC) Yükselecek Mi?

Bu yıl menzile bağlı eylemde olumlu bir işaret hem küçük yatırımcıların hem de seçkin balinaların birikiminin kanıtı oldu. Bu, borsalardaki Bitcoin bakiyelerinde sürekli bir düşüşle aynı zamana denk geldi. CryptoQuant‘a göre, kapsadığı 21 borsadaki birleşik Bitcoin bakiyeleri, Ağustos 2018’den bu yana en düşük olan 2,32 milyon Bitcoin‘e indi.

Bitcoin, acil destek olan 37.000 dolardan sıçradı. Bu durum boğaların bu seviyeyi savunmaya çalıştığını gösteriyor. Alıcılar artık fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, daha düşük seviyelerde güçlü talep arayacaklardır.

Boğalar daha sonra genel satışları 42.594 dolardan temizleyerek yukarı hareketi devam ettirmeye çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, ayıların kontrolünü kaybettiğinin ilk göstergesi olacak. BTC/USDT çifti daha sonra 45.400 dolar ile yükselen kanalın direnç çizgisi arasında bir zirve yapabilir.

Tersine, fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, ayıların avantajlarından vazgeçmek istemediğini gösterir. Satıcılar daha sonra fiyatı kanalın destek çizgisinin altına çekerek konumlarını sağlamlaştırmaya çalışacaklar. Böyle bir hareket, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir.

2022 Avax Analist Yorumları

Bitcoin’de durum belirsiz ancak enseyi karartmak için de henüz erken. Peki AVAX tarafından neler bekleniyor?

Avalanche (AVAX) 13 Mart’ta yükseliş çizgisinin altına düştü ve ayıların boğaları yendiğini gösterdi. Alıcıların 14 Mart’ta fiyatı kırılma seviyesinin üzerine çıkarma girişimleri, ayıların güçlü satışlarıyla karşılaştı. Ayılar eğer mevcut gücünü korur ve 64 dolar desteğini de kırabilirse fiyat 51 dolardaki güçlü desteğe kadar gevşeyebilir. Düşen 20 günlük EMA (74 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, satıcılar için avantaj olduğunu gösteriyor. Yani Bitcoin’in düşüş senaryosunda başımıza muhtemelen bu gelecek.

Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, bu düşüş görünümü kısa vadede geçersiz olacaktır. Boğalar daha sonra azalan kanalın düşüş trendi çizgisindeki engeli aşmaya çalışacaklar. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü boğalar önceki dört durumda düşüş trendi çizgisinde sendeledi. Boğalar fiyatı kanalın üzerine taşır ve sürdürürse parite 100 dolar zirvesini yeniden görebilir.