avax,-holo-ve-xrp’de-son-durum:-grafikler-altcoin’ler-icin-ne-diyor?

AVAX, Holo ve XRP’de Son Durum: Grafikler Altcoin’ler İçin Ne Diyor?

Piyasada yaşanan son düşüşler sonrasında kripto para birimleri nispeten stabil ilerliyor. Bitcoin fiyatı 43.000 dolar üzerinde konsolide olurken Avalanche (AVAX), Holo (HOT) ve Ripple (XRP) fiyatlarında güncel grafiklere bir göz atalım…

AVAX Coin Kaç TL?

Avalanche tüm dünyada Ethereum rakibi olarak görülen bir proje ve Türk yatırımcıların da AVAX’a ilgi gösterdiğini ifade edebiliriz. AVAX yazının kaleme alındığı an itibari ile 87 dolardan işlem görürken Türk Lirası bazında da 1.292 TRY’den işlem görüyor.

AVAX için analistler bir önceki reddedilme seviyesi olan 103 doların ilk direnç olabileceğini ifade ediyor. 103 dolar üzerine yapılacak hacimli bir hamle ise 120 dolarlık direncin yeniden test edilmesini sağlayabilir.

Buna ek olarak AVAX’ın 81 dolar altına yapacağı bir hamle 75 doların tekrar test edilmesini sağlayabilir. Dolayısıyla AVAX’ın şu anki konsolide durumunun ne yönde kırılacağı bir sonraki hamle ile ilgili önemli ipucu sağlayabilir.

Holo Yorumları

Holo, yine Türk yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. HOT, yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,0056 dolardan ve 0,0842 TRY’den işlem görüyor.

Analistlere göre HOT’ın yatırımcısının yüzünü güldürebilmesi için şu anda önünde uzun bir yolu var. HOT öncelikle 0,0073 dolarlık direnci kırmalı ve bu seviyeyi destek olarak belirlemeli. 0,0073 dolar üzerinde ise 0,0080 doların direnç olarak çalışabileceği ifade ediliyor.

Bunun yanında eğer HOT, 0,0055 dolarlık desteği kaybederse bir başka düşüş trendi başlatabilir ve 0,0045 dolar test edilebilir.

XRP Fiyat Grafiği

SEC davası ile birlikte XRP yatırımcıları uzun zamandır diken üzerinde bekliyor. Ancak pek çok analist artık yakın zamanda davanın sonuçlanması gerektiğini düşünüyor. Davanın sonuçlanması ile birlikte ise XRP fiyatının 5 dolara kadar yükselebileceği ifade ediliyor.

XRP yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,77 dolardan işlem görüyor ve dava sonuçlanması ile birlikte eğer XRP 5 dolara ulaşırsa 5 katın üzerinde artış yaşamış olacak. Yine de yatırımcıların XRP için her şeyin belirsiz olduğunu unutmaması gerekiyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.