andreessen-horowitz-durmuyor:-blok-zinciri-oyun-firmasi-azra-games’e-yatirim

Andreessen Horowitz durmuyor: Blok zinciri oyun firması Azra Games’e yatırım

Blok zinciri oyun startup’ı Azra Games bugün yaptığı resmi açıklamayla toplamda 15 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Coinbase borsasının yatırım kolu olan Coinbase Ventures ile birlikte NFX, Play Ventures ve Franklin Templeton’ın da yatırım yaptığı şirkete en büyük destek ise, oyun startup’ları için henüz dün 600 milyon dolarlık metaverse/web3 fonu açıklayan Andreessen Horowitz (a16z) oldu.

Azra Games fonu, ilk oyun projesi olan play-to-earn oyunu Project Arcanas’ta kullanacağını duyurdu. Bilimkurgu ve savaş oyunu olan Arcanas’ta karakterlerin NFT’leri de olacak ve oyuncular pasif ve aktif oyun modlarında ödüller kazanabilecekler.

Electronic Arts yöneticisi kurdu

1990’lar ile 2000’li yılların hemen başındaki döneme damga vuran Electronic Arts (EA) şirketinin eski baş yöneticisi olan Mark Otero’nun kurduğu şirketin oyun sektörüne girişiyle ilgili konuşan a16z’nin ortaklarından Jonathan Lai işbirliğiyle ilgili şunları söyledi:

“Mark Otero, “Star Wars: Galaxy of Heroes” ile ücretsiz mobil oyunlar konusundaki başarısını gösterdi. Onunla ve Azra ekibiyle ortaklık kurduğumuz ve web3 teknolojisinde yeni oyunlar ve yeni bir ekonomi düzeni yaratacağımız için mutluyuz. ”

a16z’nin oyun ve metaverse/web3 aşkı!

ABD merkezli bir şirket olan ve Marc Andreessen ile Ben Horowitz tarafından kurulan Andreessen Horowitz (a16z) son dönemde özellikle metaverse ve web3 şirketlerine yaptığı yatırımlarla biliniyor. Endüstriye adeta para yağdıran şirket Jack Dorsey ve Elon Musk gibi isimler tarafından ise “tekel oluşturmakla” eleştiriliyor.

a16z, henüz dün de metaverse ve web3 odaklı çalışan küçük oyun şirketleri için tam 600 milyon dolarlık bir fon başlattığını duyurmuştu.

The post Andreessen Horowitz durmuyor: Blok zinciri oyun firması Azra Games’e yatırım appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.